РубрикиОпитування

Передвиборна арифметика

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» представила результати загальноукраїнського соціологічного дослідження «Україна напередодні президентських виборів, травень», проведене силами трьох соціологічних служб: Центром соціальних та маркетингових досліджень «Соціс», Київським міжнародним інститутом со-ціології та соціологічною групою «Рейтинг».

Аудиторія дослідження — населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: репрезентативна, квотна вибірка 6200 респондентів (по 2067 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України (без урахування населення АР Крим). Метод дослідження — особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) за місцем проживання респондента. Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал) — не більше 0,8%. Терміни проведення дослідження (польового етапу): 8 — 13 травня.

За тиждень до проведення виборів Президента України громадяни демонструють дуже високий рівень електоральної активності: близько 82% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. При цьому тих, хто протилежної думки, — 12%. Шість відсотків опитаних не змогли дати чіткої відповіді на поставлене питання.

На президентських виборах, які відбудуться 25 травня, Петра Порошенка готові підтримати 34% опитаних респондентів. Другу позицію посідає Юлія Тимошенко — 6,5%, третю — Сергій Тігіпко — 5,8%. За Олега Ляшко та Анатолія Гриценка готові проголосувати 4,1% та 4,0% респондентів відповід-но, а Михайла Добкіна, в свою чергу, підтримують 3,5% виборців. За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 2,2%. Всі інші зареєстровані кандидати набирають менше 2% голосів. Близько 23% виборців заявляють, що на даний момент не знають, за кого віддати свій голос, а майже 12% сказали, що не підуть на вибори.

Серед тих, хто має намір прийти на виборчі дільниці та визначився зі своїм вибором, перша п’ятірка президентських перегонів виглядала б так: П. Порошенко — 53,2%, Ю. Тимошенко — 10,1%, С. Тігіпко — 8,8%, О. Ляшко — 6,3%, А. Гриценко — 6,2% відповідно.

Під час дослідження респондентам також пропонувалося зробити свій власний прогноз стосовно того, хто стане наступним президентом. У людей запитували: «Скажіть, незалежно від того, кого із кандидатів ви підтримуєте, на вашу думку, хто все-таки переможе на виборах і стане майбутнім Президентом України?»

Найімовірнішим переможцем респонденти вважають П. Порошенка — 49,7%. Перемогу Ю. Тимошенко прогнозують 5,6% опитаних, а С. Тігіпка — 3,3%. Близько 37% від усіх опитаних відмовилися скласти свій прогноз щодо того, хто стане президентом.

Таким чином, на даний час, за умов проведення другого туру президентських виборів, можна сказати однозначно про участь у ньому П. Порошенка. Найбільш імовірними кандидатами у другому турі разом з П. Порошенком можна вважати, перш за все, Ю. Тимошенко, а також С. Тігіпка.

Тому варіанти голосування у другому турі представлені серед наступних пар: Порошенко — Тимошенко, Порошенко — Тігіпко. В обидвох випадках переконливу перемогу здобуває П. Порошенко.

Респонденти дали свою оцінку й щодо інших питань. Зокрема, 38,2% опитаних підтримують статус української мови як єдиної державної, а російська при цьому може бути офіційною. Надання статусу офіційної російській мові в деяких регіонах України підтримують 27,3%, при цьому єдиною державною має залишатися українська. У свою чергу, 30,7% вважають, що й українська, і російська мови мають бути державними в Україні.

Абсолютна більшість українців підтримують нинішню унітарну форму державного устрою України. Тих, хто за федеративний устрій, — лише 15,8%.

Більшість опитаних — 42,9% — розцінюють події, які відбуваються на південному сході України, як приховану агресію з боку Росії. У цих подіях вбачають народне повстання 19,8%, а 22,9% опитаних вважають, що це терористичні акти.

 

Переглядів: 3564
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua