РубрикиБез рубрики

Як журналісту бути ефективним на виборах

В Одесі напередодні президентських виборів та виборів міського голови відбулося навчання для регіональних журналістів, на якому експерти Інституту масової інформації (Київ) розповіли про зміни у виборчому законодавстві, про права журналістів у день виборів, про основні можливі порушення у день голосування.

Одна зі змін – це надання спостерігачам від громадських організацій статусу суб’єкта виборів. Тому журналістам, які хочуть ознайомлюватися з проектами рішень виборчих комісій, було б корисно реєструватися такими спостерігачами.

Як наголосив експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, журналіст має чітко пам’ятати, що його завданням у день голосування є фіксація та якнайширше оприлюднення інформації про порушення виборчого законодавства. «Журналіст фіксує порушення, а спостерігачі від Комітету виборців України та «Опори» чи штабів кандидатів повинні складати акти й оскаржувати порушення в судах», – сказав експерт.

Учасники навчання назвали найпоширеніші в Одесі способи непрямого підкупу виборців – роздавання ліків з агіткою кандидата, наприклад. Якщо журналіст став свідком такого підкупу, то його обов’язок зафіксувати це і звернутися до офіційних спостерігачів з вимогою скласти акт і скаргу.

Також журналісту важливо звертати увагу на стаціонарні відеокамери, які встановлені близько до урн для голосування. Якщо камера може бачити, що написано у бюлетені, це означає, що є штаби, яким така інформація потрібна для забезпечення результату свого кандидата.

Варто звертати увагу на скупчення людей при вході на виборчу дільницю, бо саме в таких місцях відбувається прямий підкуп виборців – оплата за «правильно» заповнений бюлетень. У такому випадку журналіст повинен разом із спостерігачами і міліцією змусити таких людей покинути територію, прилеглу до дільниці.

Якщо у кабінці для голосування спрацьовує спалах мобільного телефону чи фотокамери, то варто привернути увагу спостерігачів до такого виборця і відстежити, кому він «звітуватиме» про результат свого волевиявлення.

«Головний симптом, за яким журналіст може передбачити, що на дільниці буде відбуватися фальсифікація виборчої документації, – це видалення журналістів з дільниці», – сказав Тарас Случик.

Також журналіст має пам’ятати про «адмінресурс», який агітує в робочий час. Службовець має право агітувати лише після робочого дня і в жодному разі не в обідню перерву. Заборонено використовувати адміністративні приміщення та службовий транспорт  для виборчої кампанії.

Навчання для журналістів відбулося в рамках проекту за підтримки проекту «Українського медійного проекту» (У-Медіа), що реалізується «Інтерньюз» в Україні.

Більше про права журналістів на виборах читайте на http://imi.org.ua/files/media/Journ-Vibor-2013N.pdf

Переглядів: 591
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua