РубрикиБез рубрики

Смертоносні знахідки глибин

Минулого тижня координатор проектів ОБСЄ в Україні орга-нізував в Одесі дорадчу зустріч у рамках спільного з Державної службою з надзвичайних ситуацій проекту «Підвищення спроможності уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн в акваторіях Чорного та Азовського морів». Мета зустрічі — визначення потреб у підводно-пошуковому обладнанні та наданні експертної допомоги з організації водолазно-піротехнічних робіт для регіональних підрозділів ДСНС України в Одеській області, що залучені до очищення морського дна.

Експерти Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Джастін Сміт та Йорг Лоберт, національний співробітник проектів ОБСЄ в Україні Антон Шевченко та головний фахівець сектору організації піротехнічних робіт ДСНС України Дмитро Чукавін відвідали аварійно-рятувальний загін спеціального призначення обласного управління. Вони оглянули спецтехніку та обладнання, переглянули презента-ційний фільм. За два з половиною останніх років піротехніки Одещини знешкодили понад 13 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі 720 боєприпасів — з акваторії Чорного моря. Особливо експертів цікавили питання підводного розмінування та превентивних заходів.

— Згідно з регіональною цільовою програмою розвитку цивільного захисту Одещини на 2011—2013 роки з обласного бюджету виділено мільйон 352 тисячі гривень, за рахунок яких проведено роботи з очищення 56 гектарів територій, забруднених боєприпасами. Знешкоджено 6108 боєприпасів поблизу села Жеребкове Ананьївського району та в Котовському районі. Цю роботу буде продовжено відповідно до обласної програми на 2014—2017 роки, — розповів гостям заступник начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Віктор Губай.

Учасники зустрічі відвідали також музей історії пожежної охорони Одещини. Із зацікавленням вони оглянули документи, фотографії, макети та експонати XVIII—XIX століть, що розповідають, як було організовано справу у минулому і сьогодні.

Практична частина дорадчої зустрічи проходила біля с. Сичавка Комінтерновського району, де за сценарієм навчань на відстані 400 метрів від берега було виявлено 50-кілограмову фугасну авіаційну бомбу часів Другої світової війни. Про небезпечну знахідку до служби «101» надійшла інформація від драйвера. Бомбу було знайдено поблизу затонулого судна на глибині 8 метрів. Водолази-піротех-ніки на човнах прибули до місця події, спустилися на дно та підняли бомбу на поверхню. На березі небезпечну знахідку дуже обережно завантажили до спеціального автомобіля для подальшого транспортування до місця знешкодження. До речі, радіус ураження такої бомби, якби вона здетонувала, — півтора кілометра.

Дії рятувальників були тут же проаналізовані. Джастін Сміт як фахівець із операцій підводного розмінування на глибині до 100 метрів та Йорг Лоберт як експерт з механізованих систем розмінування поділилися з одеськими піротехніками своїм досвідом.

«Фаховий рівень працівників групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Одеській області достатньо високий, але фахівці потребують додаткового підводно-пошукового обладнання для великих глибин. І в цьому одеським рятувальникам слід допомагати», — такий висновок зробив Йорг Лоберт.

Майя ГРИНЬКО.

 

Переглядів: 550
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua