РубрикиБез рубрики

Об’єднатися навколо цінностей Форум одеської інтелігенції

У середу, 14 травня, в Одеській облдержадміністрації під керівництвом новопризначеного голови Ігоря Палиці пройшов перший Форум одеської інтелігенції. Найвідоміші і найповажніші люди міста шукали спосіб примирення одеситів та ділилися думками щодо діючих спеціальних комісій з розслідування трагічних подій 2 травня. Результатом зустрічі стало підписання спеціального меморандуму, головним завданням якого є подолання конфронтації між україн-цями. Пропонуємо нашим читачам деякі тези зустрічі.

Ігор ПАЛИЦЯ, голова Одеської облдержадміністрації:

— Я впевнений, що проблема протистоянь на вулицях криється не у відмінності політичних поглядів, уся біда — в занедбаній економіці. І ми повинні виправити економіку. Коли в людей все економічно і духовно буде правильно, в нас не буде проблем, непорозумінь чи агресії, аби доводити свою правоту...

Трагедія 2 травня вже сталася. Її не можна забувати. Війни починає не народ, а один—двоє політиків, які не в змозі домовитися або ж приховують від населення свою економічну некомпетентність...

РубрикиБез рубрики

Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть...

Невдовзі обиратимемо наступного Президента України. Ми вже пережили кілька подібних виборів, але цього разу, після трагічних подій, з одного боку, і народного пробудження на Майдані — з іншого, на порозі суттєвих змін нашого суспільного життя  та справжньої можливості жити в нормальній демократичній країні, це голосування матиме для нашої держави особливе значення.

З історії багатьох держав упродовж століть знаємо, якою важливою особою є провідник, хоч би як ми його називали: цісар, цар, король, князь, гетьман, президент, генсек.

РубрикиТема дня

Ігор ПАЛИЦЯ: Зерно розбрату не проросте

Новопризначені голова облдержадміністрації Ігор Палиця та начальник головного управління МВС в Одеській області Іван Катеринчук дали спільну прес-конференцію (на знімку). Головне питання – трагічні події 2 травня.

Іван Катеринчук відзвітував: розслідування проводиться у двох напрямках – щодо цивільних осіб та щодо працівників міліції.

РубрикиТочка зору

Донбас: вихід є

Інтернет гуде невдоволенням діями, точніше бездіяльністю, влади і силовиків на сході. І цей гул справедливий. Але при цьому багатьох не обходить «пасивність» самих мешканців Донбасу, їхні начебто несвідомість і непатріотизм.

На основі цих припущень непоодинокою є думка про проросійськість населення Донеччини й Луганщини і, як висновок, «не варто за них боротися, хай відходять до Росії», «не виходять на вулиці — хай відділяються». Додатковим «аргументом» є щось на кшталт «віддавши хвіст, ящірка залишається живою».

РубрикиБез рубрики

За крок до другої депортації

18 травня — День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Напередодні 70-х роковин депортації кримських татар з півострова російська влада намагається приборкати корінний народ території, яку вона анексувала. В хід  ідуть різні засоби: від підкупу, погроз та переслідувань аж до повної заборони масових заходів у ці знакові для народу дні.

Як зауважив в ефірі Еспресо.TV президент всеукраїн-ського кримськотатарського центру «Туган-тел» Петро Шарафедтинов, влада РФ вже зробила два кроки до другої депортації його народу. Якщо порівнювати умови, в яких сьогодні опинилися кримські татари, з 1944 роком, коли їх депортували з Криму, то можна простежити певну аналогію, сказав він. Тоді депортацію проводили в три етапи: перший — ізоляція  кримських татар, другий — направлення в Крим великої кількості НКВС-ників і третій — безпосередня депортація.

РубрикиБез рубрики

Електоральні симпатії

Із 29 квітня по 11 травня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2022 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім Криму) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Отож, дослідження показало: якби президентські вибори відбувалися на два тижні раніше, то з усіх громадян України, які мають право голосу, 33,7% проголосували б за Петра Порошенка, 5,9% — за Юлію Тимошенко, 4,1% — за Сергія Тігіпка, 4,0% — за Анатолія Гриценка, 3,3% — за Олега Ляшка, 2,6% — за Михайла Добкіна, 2,4% — за Петра Симоненка, 2,1% — за Ольгу Богомолець, 1,0% — за Олега Тягнибока, 2,4% – за 14 інших кандидатів. Про те, що вони вирішили не брати участі у голосуванні, заявили 13,0% респондентів, а 25,4% — не визначилися, за кого вони.

РубрикиБез рубрики

Одещина проти радикалізму

Учора відбулася сесія Одеської обласної ради, на якій більшість депутатського корпусу проголосувала за рішення «Про суспільно-політичну ситуацію та заходи щодо недопущення ескалації радикалізму в Одеській області».

Йдеться, зокрема, про неприпустимість, а відтак заборону перебування на території Одещини озброєних і/або із закритими обличчями формувань, груп чи окремих осіб, які не належать до особового складу органів МВС України, Державної прикордонної служби, Міністерства оборони, Національної гвардії і не мають законних підстав на носіння, зберігання та за-стосування зброї.

РубрикиБез рубрики

Самоврядування як свобода, обмежена відповідальністю

Під час вступу до Ради Європи 9 листопада 1995 року Україна взяла на себе низку зобов’язань, відповідно до яких було ратифіковано Європейську хартію місцевого самоврядування (ЄХМС), причому в повному обсязі. Минуло стільки часу, а ми з місця так і не рушили, щоб відповідати засадам міжнародного документа, за яким живе цивілізований світ. Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні вже майже 20 років, так би мовити, стоїть на порядку денному держави, але… на рівні обговорення.

Від теоретичних викладок перейти до реальних пропозицій, щоб розпочати ефективно діяти, – такі слова було взято за основу засідання «круглого столу» «Розвиток територіальних громад – запорука ефективної держави», організованого за ініціативи Національної академії державного управління при Президентові України та організаційної підтримки її Одеського регі-онального інституту.

РубрикиВраження

Праведна дикість

На крилах Гермеса

Ми стоїмо на порослій травою пристані й чекаємо на свого Гермеса. Покровитель мандрівників з’являється в образі невеличкого суденця, а його засмалений на сонці жрець у спортивному костюмі (сьогодні його охрестили б «тітушкою») стриманим рухом запрошує на борт.

Ми всідаємося на хиткі дерев’яні лави й рушаємо. За спиною залишається Очаків, попереду таємниче місце призначення — Кінбурнський півострів, що розкинувся поміж морем і лиманом.

РубрикиБез рубрики

Коли стріляють – не до вакансій

Складна соціально-політична ситуація в Україні не може не впливати на ринок праці. Особливо гостро вона позначилася на південних та східних регіонах. Про це свідчать дані міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Весна — період високої ділової активності, але цього року ми спостерігаємо завмирання. У травні, як і в квітні, на ринку праці помітна незначна негативна динаміка: в квітні опубліковано на 7% менше вакансій, ніж у березні.

РубрикиБез рубрики

Готельний Київ – п’ятидесятий

Система пошуку й порівняння цін на готелі trivago.ru склала рейтинг Топ-100 напрямків, ґрунтуючись на огляді кількості відгуків про готелі, залишених мандрівниками на сайтах з бронювання засобів розміщення, повідомляє світоглядний портал «Рідна країна».

Перше місце дісталося італійському місту Сорренто (81,71%). Минулорічний переможець — німецький Дрезден (84,13%) — у міжнародному рейтингу напрямків 2014-го опустився на другу сходинку. Почесне третє місце дісталося польському Гданську (84,01%). Четверту й п’яту позиції в списку займають відповідно Дубровник у Хорватії (83,71%) та Сіемреап у Камбоджі (83,35%). Замикають рейтинг «задоволеності постояльців» серед інших готелі Парижа (92-а позиція, 77,42%), Лондона (96-а позиція, 77,23%), Сінгапуру (97-а позиція, 77,17%) і Маніли (100-а позиція, 76,89%).

РубрикиБез рубрики

Над Дніпром на кручі

22 травня — День перепоховання Т. Г.  Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

Я неодноразово бував у Каневі. Знайомив з Тарасовою горою школярів, друзів, сусідів, маму, працівників районних газет та друкарень області. Ніколи не забудеться перше враження від святині.

Перед поїздками я розповідав їм про поета те, що знав. Зокрема й про те, що Тарас Шевченко мріяв там побудувати хату, особисто склав проект, навіть намалював майбутнє житло. Та не судилося пожити у власному будинку. Переслідування царського уряду нанівець звело здоров’я Великого Кобзаря. На 47-му році обірвалося життя. Заповів син рідному народу:

РубрикиБез рубрики

Усе за розкладом, але з корективами

Одеські чиновники, відповідальні за освіту та науку в місті й області, готуються до закінчення навчального року. Окрім звичних турбот, продумують безпечні варіанти святкування вчорашніми школярами випускних вечорів та міркують про влаштування кримських студентів.

Перефразовуючи відоме «війна війною, а обід за розкладом», життя сьогоднішніх школярів та студентів мало чим відрізняється від аналогічного періоду минулих років. Яка б не була ситуація в державі — вчитися треба. Заради майбутнього, заради розуміння себе в своїй країні і не повторення нинішніх помилок. Як і раніше, пишуть контрольні, складають заліки та іспити, перевіряють себе на зовнішньому незалежному тестуванню, готуються до останніх дзвоників та випускних вечорів.

РубрикиАнонс

Квіти у творчих мріях

20 травня о 15.00 в Одеському обласному центрі української культури відбудеться відкриття персональної виставки «Квіти в моїх творчих мріях» Алли Діасамідзе (м. Іллічівськ), лауреата обласної премії ім. Р. Палецького 2014 року в номінації «Декоративний розпис», майстра народного мистецтва.

Алла Григо-рівна Діасамідзе народилася в с. Стоянове Фрунзівського району Одещини у 1951 році. Після закінчення педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського (художньо-графічний факультет) працювала вчителем креслення і малювання у школах Одеси та Іллічівська. Нині очолює гурток «Український сувенір» в екоцентрі. Уже 35 років майстриня передає свої знання та вміння дітям.

РубрикиБез рубрики

Ліки, що завжди поруч

Коли залишаєшся наодинці з природою, може статися будь-що. Тому, звичайно ж, збираючись на дачу, город або на пікнік, потрібно взяти з собою бинт, вату, йод, перекис водню, пластир, альбуцид. Ви про це не подбали? У такому разі на допомогу прийдуть рослини.

При ушкодженнях шкіри зазвичай використовують листки подорожника або деревію. Їх миють і трохи розім’ятими прикладають до ранки. При сильніших пораненнях із кровотечею до цих трав додають дезінфікуючі — пір’я цибулі або часнику. Як і йод, вони не менш ефективні. Можна скористатися також розім’ятим листям або корінням хрону і в крайньому випадку — листовою гірчицею.

РубрикиБез рубрики

Ненажера-вовчок

Кілька порад, як вивести з городу вовчка

Вовчок звичайний — буро-коричневий жук із ряду прямокрилих, відомий своїми музичними здібностями (до цього ж ряду належать коники і цвіркуни). Живе в землі, вміє літати і надзвичайно плодючий. Зимує в ґрунті в справжніх підземних палацах — спірально закручених галереях і терасах. У червні самиці починають відкладати яйця в гнізда — овальні камери, розташовані на глибині 10—20 см. Через 10—17 діб з’являються личинки, схожі на дорослих комах, але менших розмірів і без крил.

Вийшовши з підземного палацу погуляти, вовчок акуратно, немов ножицями, зрізає корені рослин, що зустрілися на шляху, особливо перевагу віддає овочевим культурам — помідорам, огіркам, ранній картоплі.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua