РубрикиОпитування

Насамперед – боротьба з корупцією

Згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг», більшість опитаних українців висловилися за те, що першочергово потрібно провести реформи у боротьбі з корупцією (63%) та в економіці (61%).

На думку 42% респондентів реформ також потребують армія та оборона і забезпечення територіальної цілісності України (33%). 35% опитаних очікують реформ в охороні здоров’я, 30% — у соціальному захисті населення, 28% — промисловості, 25% — сільському господарстві, 21% — в міліції.

При цьому на Заході більш виразно підтримують необхідність реформування армії та забезпечення територіальної цілісності України, на Сході та Донбасі — реформування економіки і промисловості, на Півдні — сільського господарства, в Центрі — охорони здоров’я. Проте всюди на перших позиціях — необхідність боротьби з корупцією.

Серед основних критеріїв, за якими повинна проводитися люстрація в Україні, більше половини опитаних (54%) назвали причетність до корупційних схем. Значно менше (10%) зазначали, що основним критерієм люстрації має бути причетність особи до політичної корупції, зміни політичної орієнтації, 7% — причетність до певної ідеології, яка, на їх думку, може шкодити країні, 6% — причетність до порушення прав людини під час недавніх акцій протесту. Водночас 10% респондентів висловилися проти проведення люстрації, ос-кільки вона ще більше дестабілізує ситуацію в країні. 12% — не змогли визначитися.

Переважна більшість опитаних (71%) вважають, що люстрація повинна стосуватися осіб, які були причетні до корупції та протиправних дій незалежно від політичної орієнтації і часу перебування при владі. 15% респондентів виступають за проведення люстрації осіб, що були причетні до корупції та протиправних дiй у 2010 — 2014 рр. (пiд час перебування при владi В.

Януковича та М.Азарова), 5% — осіб, якi були причетні до корупції та протиправних дiй протягом 2005 — 2009 рр. (пiд час перебування при владi В.Ющенка та Ю.Тимошенко).

Більшість опитаних (64%) підтримують ідею створення коаліційного уряду, до якого увійшли б представники всіх провідних політичних сил з усіх регіонів країни. 12% — не підтримують такої ідеї. Не визначились — чверть. Найбільше таку ідею підтримують на Заході та Півночі країни, а також на Сході.

Близько 40% опитаних однозначно підтримують прихід нових лідерів у політику, зокрема шляхом участі у виборах до Верховної Ради та Президента. Ще третина — швидше за, ніж проти. При цьому можливу участь нових лідерів у парламентських виборах респонденти підтримують дещо більше, ніж у президентських. Не підтримують ідею лише близько 10% опитаних. Кожен шостий не визначився зі своїм ставленням до цього питання. Слід зазначити, що найбільше прихильників участі нових лідерів у виборах Президента на Заході та Півночі країни, а найменше — на Донбасі, Сході та в Центрі.

Найважливішим критерієм при обранні кандидата, за якого будуть голосувати на виборах, половина опитаних (51%) зазначили неза-плямовану корупцією репутацію. 40% виборців наголосили на особистих якостях політика, 31% — на політичній програмі кандидата, 28% — на наявності незмінюваної, послідовної політичної позиції.

38% українців вважають, що Угода про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі має бути підписана якнайшвидше. Найбільше прихильників негайного підписання угоди на Заході (70%). 21% респондентів бачать доцільним підписання угоди про асоціацію з ЄС тоді, коли Україна буде до неї готова. Водночас 31% опитаних взагалі не підтримують підписання Угоди з ЄС.

За якнайшвидше подання заявки про членство України в НАТО висловилися 28% опитаних. 14% вважають, що заявку про членство в НАТО необхідно подавати, але тодi, коли в суспiльствi буде досягнуто компромісу. 44% опитаних взагалі не підтримують членство України в НАТО.

Щодо Митного союзу, то якнайшвидший вступ підтримують 15% населення України. Про те, що в Митний союз необхiдно вступати, але тодi, коли в суспiльствi буде досягнуто компромiсу, заявили ще 16% опитаних. Водночас більшість (55%) взагалі не підтримують вступ України до Митного союзу.

Цікаво, що прихильники приходу нових лідерів в українську політику значно більше підтримують підписання Угоди з ЄС, ніж противники (45 проти 23%). Те ж саме стосовно членства України в НАТО — 33 проти 13%. Протилежну тенденцію можна помітити щодо приєднання до Митного союзу.

Дослідження проведено соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність — 2000 респондентів. Помилка репрезентативності становить не більше 2,2%. Дослідження проводилося 21—29 березня.

 

Переглядів: 2972
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua