РубрикиІнтерв’ю

Олександр СУГОНЯКО: Цей борг висить на кожному з нас

Національний банк України утримував тривалий час курс гривні, щоб створити видимість стабільності. Таку думку в інтерв’ю «Радіо Свобода» висловив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. За його словами, економічні підстави для падіння гривні наразі є, а її девальвація означає і зростання цін на імпортні товари.

— У п’ятницю (7 лютого — прим. «ЧН») НБУ офіційно девальвував гривню. Пане Сугоняко, курс 7,99 гривні за долар тримався тривалий час. І лише у п’ятницю Нацбанк вирішив змінити його. Ми побачили деяку стабілізацію, певне посилення курсу гривні в обмінниках порівняно із четвергом. З чим це пов’язано?

— Це пов’язано з тими кроками, які зробив НБУ. Є тенденції довго-тривалі на валютному ринку, які визначаються економічною політикою держави, станом платіжного балансу, станом економіки, можливістю обслуговувати свої борги. Все це впливає на курс. Власне, пропозиція валюти і попит на валюту на нашому ринку — це довгострокові тренди.

РубрикиБез рубрики

Щоб постав в Одесі «Тарасів Дім»

Перший заступник голови правління Одеського обласного відділення Українського фонду культури, почесний член Національної спілки краєзнавців та Одеського товариства колекціонерів, заслужений працівник культури України Тарас Максим’юк звернувся до очільників Одеської області, профільних структур центральної влади з пропозицією про створення в Одесі українського культурологічного музейно-виставкового центру «Тарасів Дім», присвяченого великому синові українського народу Тарасові Шевченку, на основі зібраної ним унікальної колекції україніки.

Лист колекціонера, адресований голові Одеської обласної державної адміністрації Миколі Скорику, пропонуємо вашій увазі.

Вельмишановний Миколо Леонідовичу!

Цей 2014 рік проходить в Україні під знаком 200-ліття з дня народження великого сина України Тараса Шевченка.

Ще у березні 2006-го в приміщенні Одеського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка за адресою Пушкінська, 19, було відкрито музей-кімнату «Одещина — Шевченкові», створений на основі моєї різнобічної колекції україніки, яку я збираю в Одесі вже понад 50 років.

РубрикиАкція

«Вам хочеться штурму? Він у мене є!»

/_f/2014/013.jpg Ось так, суто по-одеськи, відреагували активісти Євромайдану на нагнітання атмосфери страху керівництвом міста та області, яке лякає городян розповідями про підготовку штурмів міськради та облдержадміністрації.

Відтак, як колись казали, «йдучи назустріч побажанням замовника», 13 лютого перед початком сесії міської ради одеські євромайданівці провели акцію «У страху очі великі», влаштувавши, нарешті, так давно очікуваний владою штурм. Командував цією «військовою» операцією, активіст одеського Євромайдану Олекса Губський, який постав в образі офіцера генштабу Австро-Угорської імперії Отто фон Ефа. Цей образ, як пояснив Олекса, він обрав з огляду не те, що, на думку українофобів, саме австрійський генштаб у 1914 році і придумав Україну та українську мову, щоб розвалити Російську імперію.

Олекса Губський також пояснив, що з огляду на серйозність оборонних заходів, до яких вдається влада, євромайданівці вирішили штурмувати мерію з допомогою танків та авіації. Літаки і танки, природно, були закуплені на гроші Держдепартаменту США та Пентагону, а замовниками штурму, звичайно ж, виступили Євросоюз і НАТО.

РубрикиПозиція

«Від Луганська до Карпат фанат фанату — друг і брат»

Фанати низки українських футбольних клубів заявили, що укладають перемир’я на невизначений термін через нинішню «дуже непросту ситуацію», яка склалася у суспільстві. У заяві, поширеній на офіційному сайті українських ультрас, зокрема, йдеться:

«В українському суспільстві зараз склалася дуже непроста ситуація. Зокрема, у деяких фанатських рухів вже почалися проблеми у своїх містах з органами «правопорядку» та місцевою «владою» виключно тому, що представники цих рухів публічно висловили свою мирну, громадянську позицію, на яку вони мають повне право. У зв’язку з цим ми вважаємо, що продовжувати будь-які протистояння між собою — це злочин, який зіграє проти нас же самих і в підсумку тільки погіршить сьогоднішню ситуацію в суспільстві...

РубрикиБез рубрики

Про стратегію та операційний план

У четвер відбулася зустріч першого заступника голови Одеської облдержадміністрації Олександра Орлова з журналістами, під час якої посадовець відповів на десятки актуальних питань. Нижче вміщуємо відповіді на найважливіші, на думку авторки, з них.

Насамперед — про бюджет області, про реальні гроші, на які житиме громада впродовж року. Бюджет 2014-го, сказав Олександр Віталійович, має чітке й прозоре соціальне спрямування. Не йдеться про бюджет проїдання, оскільки нове керівництво Одещини бачить подальшу перспективу розвитку території, працюючи над підготовкою бюджету розвитку. На одній з найближчих сесій облради буде презентовано проект Стратегії соціально-економічного розвитку області до 2025 року, основою якої стане розроблений операційний план на найближчі три роки. Операційний план, пояснив Олександр Орлов, — це перелік конкретних заходів з обов’язковим щомісячним звітом про виконане. Розробку самої Стратегії розвитку планують завершити до травня. Експертами виступлять науковці та фахівці. Передбачається, що громадськість також не залишиться байдужою, і візьме активну участь в обговоренні документа та здійснюватиме громадський контроль за його виконанням.

РубрикиТочка зору

Андрій ЄРМОЛАЄВ: «Країною керує корпорація. Державні інститути приватизовані»

(Закінчення.  Початок у № за 13 лютого).

Третя — середній міський клас. Тут і Київ, і великі регіональні центри. Тут мікс бюджетників, міської інтелігенції. Їхня позиція має моральний характер — підтримка тих, хто вийшов. Її не можна назвати пасивною, швидше — супутньою. Ці люди просто переживають зі сльозами на очах. Особливо яскраво це було видно, коли кияни мільйонною ходою вийшли захищати Майдан. Це гуманістичний порив, який складно перекласти політичною мовою.

Четверта, окрема група, — середній міський бізнес. Тут, мабуть, явно присутні корисливі інтереси. Колись мої колеги говорили про Майдан-2004 як про конфлікт мільйонерів з мільярдерами. Але маємо враховувати, що в нас виник феномен швидкоростучих неоолігархів. Їх поява пов’язана з тим, що в цілих сферах, напрямах та окремих галузях раптом різко були монополізовані фінансові ресурси, ринки, торговельні мережі. При цьому середній бізнес зіткнувся з митницею, перевірками, монополією на оптовому ринку, використанням неринкових прийомів конкуренції, корупцією на тендерах, поставках. І ці люди допомагають протестувальникам грошима. Наскільки я розумію, такі інвестори активно підтримували протести проти місцевого начальства, бо хотіли скинути місцеву монополію.

РубрикиБез рубрики

«Я повернувся, мамо!»

15 лютого сповнюється 25 років від дня виведення радянських військ з Афганістану

Слова «Я повернувся, мамо!» були написані на бортах багатьох бойових машин останньої колони радянських військ, які 15 лютого 1989 року перетнули афгано-радянський кордон, повертаючись на Батьківщину. Того дня завершився останній етап військової операції виведення радянських військ з Афганістану, і для народів колишнього СРСР закінчилася десятирічна трагічна війна, через горнило якої пройшли і понад 160000 українців.

Зараз важко собі уявити, що пережили за часи тієї розлуки матері, — роки чекання їх постарили, розучили радіти життю. «Я навіть не відразу пізнав свою маму, — розповідав мені колишній афганець, — бо пам’ятав її стрункою, красивою, а назустріч мені бігла сухенька, сива жінка».

РубрикиБез рубрики

Одеська біографія Тараса Шевченка

25 лютого минає 18 років від дня смерті відомого вченого-літературознавця Григорія Андрійовича В’язовського, якому цього року виповнилося б 95. Син українського степу народився 2 лютого 1919-го в селі Баштанка (колишня Полтавка Херсонської) тепер Миколаївської області у родині хлібороба.

В Кривому Розі на руднику Карла Лібкнехта закінчив десятирічку, де почав писати вірші. Перед війною вступив на філологічний факультет Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Брав участь у Другій світовій. Нагороджений бойовими орденами й медалями. Після демобілізації продовжив навчання в університеті, де й закінчив аспірантуру при кафедрі української літератури.

РубрикиБез рубрики

Більше, ніж просто гра

Чи треба нам учитися в Гондурасу?

За революційними подіями в Україні футбольні відійшли на другий план. Ось на полях Ізраїлю відбувся міжнародний турнір, в якому взяли участь провідні українські команди — «Шахтар» і «Металіст» та російські «Зеніт» і ЦСКА (переміг «Шахтар»). Здавалося б, турнір як турнір, у зимову перерву подібних змагань проводиться немало. Але до чого тут така помпезна назва — об’єднаний суперкубок? Який кубок? Який об’єднаний?

О, то це, можливо, перший крок до втілення в життя ідеї об’єднаного українського та російського чемпіонатів? Не так давно до Києва приїздив відомий у минулому футболіст Валерій Газзаєв, який на телеканалі «Футбол» довго переконував непоступливих українців у перевагах такого проекту. На його думку, головною фішкою тут є те, що в двобоях сильних команд, кількість яких зросте, вивищиться їх майстерність і вони, на решті, на рівних змагатимуться з кращими європейськими грандами. Пан Валерій, певно, забув, що такого роду чемпіонати проводилися за існування колишнього Союзу, який розпався. Хіба тоді команди, крім київського «Динамо» і то на короткий період, досягли європейського рівня гри? Ні, звичайно.

РубрикиБез рубрики

Ніжний овоч – баклажан

З усіх овочів баклажани — найніжніша культура, що вирощується у нас. Вони мають свій особливий, ні з чим не порівнюваний смак. Дуже часто ми називаємо їх «сині», хоча є вже й білі — такі ж смачні. Окрім смаку, баклажани мають хороші дієтичні і лікувальні властивості. В них містяться вітаміни групи В, С, РР, а також численні мікро- і макроелементи: калій, фосфор, залізо, кальцій, магній, мідь, марганець.

Головна умова для успішного вирощування — тепло, причому протягом усієї вегетації. Звичайно ж, можна посіяти насіння прямо у відкритий ґрунт, але краще вирощувати баклажани розсадним способом. Це дозволить значно прискорити початок плодоношення і підвищити врожайність.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua