РубрикиПозиція

Закон як тотальне залякування журналістів

Ми, група одеських журналістів і одеситів, які підтримують їх, зібралися на пікет протесту біля будівлі Одеської обласної державної адміністрації і заявляємо:

що твердо переконані в необхід­ності дотримання об’єктивного і відповідального розміщення інформації в ЗМІ. Тим більше — в умовах існуючої в країні політичної, економічної та соціальної кризи. Ми вважаємо, що і журналіст, і видання, в якому він працює, зобов’язані нести відповідальність за ту інформацію, яку вони поширюють.

Однак сьогодні в Україні існує більш ніж достатньо важелів для того, щоб покарати тих, хто поширює недостовірну інформацію. Мало того, із законодавства України в останні роки були прибрані меха­нізми, які стримували появу необґрунтованих і руйнівних для ЗМІ позовів чиновників, політиків і провладних бізнесменів. І, відповідно, судова практика нашої країни рясніє великим списком руйнівних позовів проти ЗМІ, які дуже часто легко і без необхідного обґрунтування підтримуються українськими судами. Цей факт однозначно підтвер­джується судовою практикою Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Незважаючи на прецедентні рішення ЄСПЛ, які згідно із законодавством є обов’язковими для українських судів, наша судова влада категорично відмовляється визнавати за ЗМІ право на публікацію суспільно значущої інформації.

У цих умовах прийняття закону про кримінальну відповідальність за наклеп і блокування інтернет-сайтів без рішення суду означає на практиці тотальне залякування окремих журналістів і всіх ЗМІ загалом. У нашій країні цілком можлива ситуація, коли, прикриваючись цим законом, будь-яка негативна інформація про партію влади, про органи державної влади і місцевого самоврядування, про провладних бізнесменів буде визнана наклепницькою без будь-яких на те підстав.

Суспільство і влада будуть позбавлені можливості публічного обговорення будь-яких гострих полі­тичних, економічних і соціальних проблем. І, зрозуміло, все це призведе не до вирішення існуючої політико-економічної кризи, а до перетворення її в цокаючий атомний фугас, вибух якого неминуче перетворить наше життя, нашу країну і наше місто в палаючі руїни.

Ми звертаємося до одеситів і закликаємо їх підтримати наші вимоги незалежно від їхніх політичних поглядів. Адже свавілля над людьми в нашій країні творять чиновники, політики і бізнесмени від влади, незалежно від політичних переконань цих людей. Так, ми визнаємо, що наші ЗМІ далеко не завжди бездоганні. Але прийняття цього закону неминуче знищить і свободу ЗМІ, і право людей хоч якось протистояти свавіллю.

Ми, група одеських журналістів та одеситів, які їх підтримують, вимагаємо негайного і беззастережного скасування прийнятого закону про наклеп і блокування інтернет-сайтів без рішення суду.

 

Переглядів: 621
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua