Програми без грошей — пусті декларації

Чому місцевий чиновник такий пасивний, якщо йдеться про громадський, а не про його особистий інтерес?

На щотижневій апаратній нараді, яка проходила під головуванням першого заступника голови ОДА Олександра Орлова, насамперед обговорювалося питання про організацію додаткових заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Слово мав Владислав Станков, начальник управління культури і туризму, національностей та релігії ОДА.

Як зазначалося, у рамках вшанування ювілейної дати ОДА спільно із закладами культури та освіти Одещини готує низку урочистих заходів, які охоплять всю область. Причому формальний підхід (для звітності) нікому не потрібний. Заходи мають бути цікаві, гарно оформлені, зрозуміло подані. Щоб це було свято для людей, а не лише для тих, хто його організовував і за що отримав гроші. Масштабність запланованого вражає. Відкриватимуться пам’ятники Кобзареві, кошти на спорудження яких збирали громадою. Уже діють численні виставки та літературно-художні експозиції, присвячені знаменній даті, розроблений навіть туристичний маршрут «Кобзарева стежина», яким хочуть зацікавити і своїх, і приїжджих.

Особливу увагу учасники засідання приділили стану Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка в Одесі. Уже стільки говорили-балакали, але й досі не спромоглися його пристойно облаштувати-впорядкувати. Часу ж до ювілею залишається зовсім мало.

У підготовці до святкування врахують і пропозиції громадськості, які прозвучали вчора під час тематичного «круглого столу».

Учасники апаратної наради говорили також про необхідність оптимізації регіональних програм, яких маємо аж 60! Причому їх сукупне фінансування перевищує всі бюджетні можливості області. Реальний аналіз стану справ довів, що більшість з програм носить декларативний характер, деякі дублюють одна одну. Навіщо «наплодили» стільки? Чи не для того, щоб за необхідності просто відрапортувати перед Києвом, що «і в нас таке є, і ми таким переймаємося»?

Як зазначила Ірина Нестеренко, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі обл­держадміністрації, яка надалі за дорученням голови ОДА Миколи Скорика відповідатиме за реалізацію та фінансове забезпечення регіональних програм, сьогодні більшість із них не виконується взагалі або ж виконується частково, оскільки фінансується не в повному обсязі. Скажімо, минулого року на реалізацію більшості програм було спрямовано від 3 до 5% запланованих сум. Та навіть ці гроші могли б бути використані на важливіші справи. Учасники засідання запропонували об’єд­нати деякі з програм, щоб не розпорошувати бюджетні гроші, а від тих, які не мають стратегічного значення, взагалі відмовитися.

Ставилося питання і про залучення позабюджетних коштів, не кажучи вже про фінансування програм з державного бюджету, з чим добре справляються в інших областях. Одеські ж чиновники, йшлося на апаратній, не надто переобтяжують себе «вибиванням» грошей для потреб краю, тоді як представники інших регіонів (зокрема, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей), активно лобіюють інтереси громади і добиваються свого. Нашим, наголосив Олександр Орлов, бракує аргументації та наполегливості. А може, спадає така думка, й просто бажання, адже у них особисто і так усе добре, а псувати стосунки з вищим начальством не хочеться. І все ж доведеться бути активнішими, тому що нам, акцентував увагу присутніх Олександр Орлов, вкрай необхідні державні гроші на важливі об’єкти, перш за все на будівництво траси «Одеса—Рені», чого самотужки ми ніяк не витягнемо. Навіть дуже заощаджуючи.

Під час засідання також було розглянуто питання про вдосконалення веб-порталу ОДА та підсумовано роботу аварійно-рятувальних служб області у період Новорічних і Різдвяних свят. Добре організована профілактична робота служб зробила своє: свята про­йшли без особливих ексцесів. Хоч це радує.

Яна СТАСІНА.

 

Переглядів: 3188
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua