РубрикиКультура

День Відкритих Людей

У неділю в Одесі відбудеться День Відкритих Людей. Цей мультиформатний благодійний захід має на меті популяризувати ідею ефективної доброчинності серед громадян і водночас залучити якомога більше людей до відповідних проектів. Місце проведення — коворкінг-центр Hub Odessa на Грецькій, 1а.

За задумом організаторів, під одним дахом об’єднаються більше півтора десятка благодійних фондів, громадських організацій, волонтерських груп і проектів со­ціального підприємництва. Багато з них уже давно відомі в Одесі своєю активною діяльністю, як-от БФ «Дорога до дому», «Добрий Самарянин», Інститут ранньої дитячої реабілітації ім. Януша Корчака, со­ціальна «Гончарна студія» та інші.

Як зазначили представники оргкомітету, головна ідея Дня Відкритих Людей — навчити одеситів благочинності. Спосіб для цього обрали нетривіальний. Усі три поверхи хабу заповнять народні майстрині та умільці, які проводитимуть майстер-класи з різних видів ремесел та ручної творчості: ліплення з глини, лялька-мотанка, декупаж, квілінг та багато іншого. Родзинкою заходу мають стати два кулінарні майстер-класи. На одному з них  готуватимуть здорову їжу, і це приготування має плавно перерости в спільний обід учасників та гостей заходу. Інший майстер-клас навчатиме магії спецій. Крім цього кожна з благодійних організацій представлятиме свої вироби на продаж за символічну ціну. Зібрані кошти спрямують на благочинність на власний розсуд (наприклад, одна з організацій спрямує гроші на операцію для хворої дівчинки).

Організатори очікують на різноманітну аудиторію. Можуть прийти всі, хто бажає, але насамперед роблять ставку на людей з активною життєвою позицією. Спеціально для таких в об’єднаних залах «Хельсінкі» та «Сіетл» працюватиме форум. Усі керівники запрошених організацій розповідатимуть про діяльність своїх дітищ, заохочуючи в такий спосіб гостей приєднатися до них у добрій справі. А представники Hub Odessa розкажуть про співпрацю з громадськими проектами і про те, що вважають найбільшим досягненням минулого року. З громадськими активістами обговорять концепцію спільних проектів і те, як зробити їхню діяльність більш ефективною.

Під час прес-конференції стало відомо що один із проектів, який реалізується за межами України, буде привезено в Одесу. На його втілення вже навіть відшукали фінансування. І хоча воно невелике, для старту грошей буде достатньо. З проектом гостей знайомитимуть за допомогою інтернет-конференції з його «батьками». «Тепер хочемо знайти зацікавлених людей, тих, з якими можна буде реалізувати цей проект якісно», — зазначив один з організаторів Олександр Славський.

До речі, соціальне підприємництво — це одна з головних ідей хабу. Тут згуртовують людей, які хочуть щось змінити в суспільстві: пропонують свої послуги іншим, а ті готові це профінансувати. Обмінятися ідеями можна буде і на вечорі після основного заходу, але його програма поки що не розголошується. Для учасників соцпроектів вхід на День Відкритих Людей безкоштовний. Для решти вартість символічна: від 10 гривень. Гроші вкидатимуть у бокси, а вхідним квитком слугуватиме наліпка на руку від орга­нізаторів. Зібрані кошти також підуть на один із соцпроектів.

Інтерес до благодійності в Одесі великий, зазначають організатори Дня Відкритих Людей. Але всі доброчинні ініціативи у нашому місті ще розрізнені. Одне із основних завдань хабу — об’єднати всіх цих людей з їхніми ідеями в одному місці і дати їм зрозуміти, що спектр діяльності можна розширити.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 629
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua