РубрикиКримінал

Made in з-під Одеси

Одеські правоохоронці ліквідували виробництво контрафактного жіночого взуття з використанням логотипів всесвітньо відомих торговельних марок «Chanel» та «Louis Vuitton». Цим незаконним промислом займалися два з половиною десятки вихідців зі Східної Азії. Підпільний цех організував 60-річний підприємець, житель Овідіопольського району.

Наприкінці минулого року до обласного управління карного розшуку надійшла інформація, що в передмісті Одеси знаходиться цех з виготовлення контрафактної взуттєвої продукції відомих світових брендів, в якому працюють іноземці. У рамках розпочатого кримінального провадження, працівники регіонального управлін­ня боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та слідства провели обшук приміщення, де вироблялася брендова продукція. Підпільне виробництво велося у величезному ангарі на території одного із селищ Овідіопольського району. Поряд, у невеличкому бараку, проживали і всі його 24 працівники.

«У ході оперативно-слідчих дій було встановлено, що всі робітники — громадяни іноземної держави, які знаходилися на території України з порушенням правил перебування, — зазначив начальник управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ МВС України в Одеській області, підполковник міліції Віктор Самойленко. — Щодо нелегалів співро­бітники Державної міграційної служби склали протоколи за

ст. 203 (порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України) кодексу України про адміністративні порушення. Було ухвалене рішення про їх видворення із забороною в’їзду на територію України строком на три роки».

Під час обшуку у цеху правоохоронці виявили та вилучили 54 одиниці обладнання, на якому виготовлялося взуття, 250 коробок готової до продажу продукції, заготовки верхньої частини чобіт та підошви, а також логотипи марок «Chanel» та «Louis Vuitton», які направили на експертизу. Проведене дослідження показало, що продукція була підробленою та не відповідала стандартам якості. Загальна вартість вилученого становить майже 50 тисяч гривень. Наразі спеціалісти встановлюють збиток, завданий правовласникам незаконною діяльністю підприємця.

Бізнесмену повідомлено про підозру в тому, що він незаконно використовував знак для товарів фірмового найменування. За вчинення подібного кримінального правопорушення він підлягає покаранню у вигляді штрафу від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією та знищенням відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення. Досудове розслідування триває.

У цьому ж районі місцеві правоохоронці викрили ще й нелегальне підприємство з пошиття контрафактного верхнього одягу, на якому також працювали нелегали з Південно-Східної Азії.

Цех облаштувався на території складських приміщень в селищі Авангард. Налагодив цей бізнес, без оформлення відповідних дозвільних документів,

33-річний уродженець однієї з азійських країн, який орендував ці складські приміщення. Вони служили робітникам-нелегалам і місцем для роботи, і помешканням. Люди спали у коморах, що не провітрювалися, на збитих з дощок двоповерхових стелажах. Їжу готували у брудній кухні на газовій плиті.

На момент обшуку в цеху працювали 29 осіб, усі — вихідці з країн Південно-Східної Азії, які нелегально проживають на території України. Вони шили теплі жіночі куртки під логотипом відомих торгових марок «Adidas» та «Nike». На підпільному підприємстві було встановлено 37 швейних машин, та використовувалися близько 300 лекал і 1500 заготовок. Співробітники міліції виявили понад 500 готових до реалізації курток, 112 рулонів тканини, 115 рулонів синтепону та понад 1200 бобін з різнокольоровими нитками. Цех щодня «видавав на гора» сотні одиниць продукції, яку збували на ринках Одеси та області.

Підпільний цех закрито. Як повідомив начальник Овідіопольського райвідділу, майор міліції Іван Іщенко, протиправна діяльність організатора підпільного підприємства кваліфікується ч.2 ст.229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Відповідальність за цей вид злочину передбачає сплату штрафу у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з конфіскацією відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для її виготовлення. Правоохоронці вживають заходів щодо видворення нелегалів з території України на їхню батьківщину.

За матеріалами відділу зв’язків
з громадськістю ГУ МВС України в Одеській області.

 

Переглядів: 2613
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua