РубрикиБез рубрики

Романс від генконсула

15 січня Румунія урочисто відзначає день народження письменника і громадського діяча з трагічною долею Міхая Емінеску, якого називають світочем румунської літератури. І цей же день у Румунії, а також в інших країнах, де є румунська діаспора, святкують День культури Румунії.

В Одесі цей день відзначили великим концертом у великому залі середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. П.С. Столярського. Організаторами та учасниками урочистостей виступили співробітники Генерального консульства Республіки Румунія в нашому місті та члени Інтелектуального форуму Одеси, учні школи ім. П.С. Столярського та гімназії №1 ім. А.П. Бистріної, студенти та викладачі історичного факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова, Інституту мистецтв ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського, ОНМА ім. А.В. Нежданової, Одеського педагогічного училища, актори театру Олександра Перуцького. У святковій програмі взяли участь поет Станіслав Стриженюк та автор книги «Чужий лелека» про перебування Міхая Емінеску в Одесі Вадим Бачинський.

Крім творів класика румунської літератури, читали вірші Тараса Шевченка, значення творчості якого для України повністю співмірне зі значенням творчості Емі­неску для Румунії. Прозвучали музичні твори румунських композиторів. Так, викладач ОНМА ім. А.В. Нежданової Георгій Кожухар виконав вальс «Дунайські хвилі». Цей твір був дуже популярним у дореволюційній і післяреволюційній Росії, вважався старовинним російським вальсом і під такою рубрикацією публікувався в нотних виданнях та збірниках. Насправді ж його автором був румунський композитор і військовий диригент Іона Іванович, який написав вальс у 1880 році.

Гідним завершенням Дня культури Румунії в Одесі став виступ генерального консула цієї країни Еміла Рапча, який у супроводі професора ОНМА ім. А.В. Нежданової, заслуженого діяча мистецтв України Тетяни Шевченко виконав романс на слова Міхая Емінеску.

Гостями концерту були представники керівництва міста та області, дипломатичних місій, акредитованих в Одесі, та національно-культурних товариств нашого краю.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 547
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua