РубрикиНа Думській

Бліцкриг не вдався

Терміново скликана на понеділок позачергова сесія Одеської міської ради мала б бути однією з найкоротших. Адже розглядали депутати лише одне питання: «Про звернення Одеської міськради до українського народу, Президента та до всіх політичних сил країни».

По суті, депутати хотіли попросити у Віктора Януковича «вжити заходів щодо недопущення дестабілізації в країні». Але прийняти документ одним махом виявилося не просто — він викликав емоційне обговорення серед депутатів. Спочатку представники фракції «Родина» виклали своє бачення такого звернення, в якому йшлося б про надання автономії регіонам України та звільння політичних бранців. Та голосування за це варіант рішення провалили. На черзі вже був інший — від опозиції. Голова фракції «Фронту змін» Олександр Остапенко наголосив, що в зверненні мають бути пункти щодо відставки голови уряду Азарова та притягнення до відповідальності міністра внутрішніх справ Захарченка. Однак і в такій варіації регіональній більшості документ виявився не до смаку (а як же інакше!).

Згодом деякі обранці почали вимагати включити у звернення до президента пункт щодо засудження будь-яких силових методів проти учасників мирних зібрань. Зрештою, представники Партії регіонів погодилися додати його до проекту рішення. Але коли від слів перейшли до діла — своїми голосами провалили й цю пропозицію.

Втім, найбільша інтрига чекала попереду: провал і проекту звернення, підготовленого депутатами Партії регіонів. У ньому, як уже зазначалося, висловлювалася підтримка курсу президента та уряду і містилися заклики не допустити дестабілізації обстановки в країні.

Коли завершення сесії стало очевидним, виконуючий обов’язки міського голови Олег Бриндак несподівано оголосив перерву. Що відбулося за цей час — не відомо. Проте після перерви міськрада повернулася до розгляду питання про звернення до президента. Й от — новина! Знайшлося 72 голоси за нове рішення. Хоча новим його назвати складно, адже в документі було змінено лише кілька фраз, а суть залишилася незмінною: попросити гаранта «вжити заходів щодо недопущення дестабілізації в країні»…

Відзначимо, що проти такого рішення активно виступали депутати від опозиційних фракцій. Так, Олександр Остапенко заявив: при­йняття цього звернення призведе до знищення місцевого самоврядування і перетворить Одесу у філію Донецької республіки.

Неофіційно багато депутатів вважає, що цей документ додасть можливостей центральний владі за певних обставин оголосити надзвичайний стан в країні.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Із звернення до Українського народу,
Президента України та до всіх політичних сил країни.

Одеська міська рада звертається до:

— Українського народу — зберігати національну єдність, громадянський мир і злагоду, утримуватися від радикальних проявів, незаконних дій, що порушують громадський порядок;

— Президента України як гаранта державного суверенітету та додержання Конституції України з підтримкою послідовно здійснюваного ним зовнішньополітичного курсу, що базується на національних інтересах України, — забезпечити права і свободи громадян України, безперешкодне функціонування держорганів, підприємств і організацій; вжити невідкладних заходів щодо недопущення дестабілізації соціально-політичної обстановки в країні. Приймати рішення з питань зовнішньоекономічної інтеграції, спираючись на думку народу України;

— політичних сил — утриматися від зазіхань на конституційний лад та суспільний спокій, прояви насильства, блокування роботи держ­органів влади на догоду вузькопартійним інтересам та амбіціям окремих лідерів. Відповідно до задекларованих європейських цінностей залишатися толерантними до різних політичних та ідеологічних позицій, вести цивілізований діалог з політичними опонентами на основі пріоритету національних інтересів України.

 

Переглядів: 2101
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua