РубрикиБез рубрики

Заборона мітингів — це спроба підірвати мир

У понеділок в Одесі відбувся «круглий стіл» на тему «Громадські організації проти заборони мітингів», на якому було схвалено дві заяви до депутатів Одеської обласної та міської рад.

У першій йдеться про позов, поданий представниками одеської влади щодо заборони мирних мітингів в обласному центрі. У заяві активісти вимагають, щоб автори цього позову негайно подали у відставку із посад, що займають, оскільки вони втратили довіру народу. Зокрема, у заяві згадуються імена Олександра Іщенка та Олега Бриндака. Також громадські акти­вісти наполягають на тому, щоб рішення про заборону мирних мітингів в Одесі було скасоване, бо воно грубо порушує конституційні права городян. «Автори позову відверто заявляють про свою безкарність, про своє презирство до думки виборців, грубо зневажають Конституцію України, міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов’язання України. Рішення подати позов про заборону мирних мітингів — це спроба підірвати мир в Одесі, розтоптати толерантність і повагу одеситів один до одного», — зачитав заяву журналіст і громадський діяч Леонід Штекель.

Інша заява учасників «круглого столу» торкнулася не лише одеської, а й київської ситуації. У ній йдеться про те, що в Україні полі­тична криза перейшла у відкриту фазу. «Формально криза пов’язана з питанням про укладення Угоди про асоціацію з ЄС, однак насправді це наслідок жахливої прірви між громадянами України та українською владою. Вже не один рік українська влада фактично ігнорує думку громади, безперервно поглиблюючи прірву між владою і народом», — йдеться в заяві. На думку учасників «круглого столу», будь-які спроби силового вирішення цієї кризи — шлях до громадянської війни. Зупинити кризу здатний тільки діалог між владою та суспі­льством. Громадські діячі закликають депутатів одеських міської та обласної рад зробити крок до діалогу, а не посилювати протистояння в країні.

Керівник Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко висловив думку, що після силового розгону акції на Майдані в Києві влада повинна у повному складі піти у відставку. «Звірячий силовий розгін Майдану в суботу — це злочин проти українського народу. І не треба говорити про те, що були провокації. Міліція завжди несе відповідальність. Її готують до адекватних дій, у неї завжди краще оснащення. Вона не повинна бити людей. Я вважаю, що те, що зараз відбувається в Києві, — це самозахист народу від влади, яка підняла зброю», — зазначив він і додав, що влада повинна захищати народ, а коли вона робить навпаки — вчиняє злочин. Також голова КВУ підкреслив, що не вірить у слідчі комісії і в те, що винних міліціонерів притягнуть до відповідальності: відео, де можна було впізнати правоохоронців, які били людей, вже зникло із сайта МВС. «Максимум — це відставка голови київської міліції», — спрогнозував Анатолій Бойко.

Громадський діяч Сергій Дібров у свою чергу зауважив, що в останні 18 років у нашій країні практично не було проблем з проведенням мітингів. «Заборона мітингів призводить до того, що люди шукають інші шляхи, як це було в Києві. В Одесі вже тиждень мітингують мирно, і немає ніяких проблем», — резюмував він. Сергій Дібров підкреслив, що проблеми і факти побиття почалися тільки тоді, коли втрутилася міліція. «Коли на Приморському бульварі з’явилася міліція, тоді почалося беззаконня, побиття, розкрадання майна, затри­мання тощо», — нагадав він про події минулого тижня на одеському Євромайдані.

Інший громадський діяч Володимир Максимович також вважає, що в Україні назріла революційна ситуація, тож необхідна повна зміна всіх гілок влади. «Ми котимося до громадянської війни. Тому в нас повинна бути однозначна позиція — народ має право на революцію. Народ має право вимагати відставки Кабінету Міністрів — це нормально. Якщо це не буде враховано, то невдоволення людей закінчиться громадянською війною і трагедією», — не ви­ключає він. Володимир Максимович також запропонував створити комітет, який координував би людей під час Євромайдану. «Потрібно створити комітет, який підказував би студентам, цим дітям, як правильно мітингувати, протестувати, щоб ці дії не закінчувалися сутичками, бійками та іншими неприємностями. Ми, старші люди, повинні підтримати їх і показати, як це робити», — сказав він.

Присутні на «круглому столі» представники Партії регіонів, у свою чергу, підкреслили, що рішення про заборону мітингів в Одесі стосувалося окремих вулиць і було прийнято для того, щоб уникнути зіткнень між політичними опонентами. «Ми закликаємо всіх до спокою і не переходити до силових дій», — звернувся одеський депутат Олег Етнарович до жителів міста.

Людмила ДОБРОВОЛЬСЬКА.

 

Переглядів: 596
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua