РубрикиБез рубрики

Портрет українського іммігранта

Абсолютна більшість українців (91%) прагнуть переїхати за кордон. Одним з найбажаніших напрямків для імміграції є Канада. Саме її розглядають як майбутню батьківщину понад 40% українців. Щомісяця з бажанням переїхати до «кленової» країни звертаються 1000 нових кандидатів. Проте, в кращому випадку, лише 4% з них можуть розраховувати на позитивний результат. Більшість українців не мають необхідного досвіду, а ще менше володіють англійською мовою.

Як свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу HeadHunter Украина, 91% кваліфікованих українських спе­ціалістів думають про те, щоб працювати за кордоном. Найголовніші причини такої одностайності в бажанні покинути Батьківщину — незадоволеність економічною та полі­тичною ситуацією у країні, а також відсутність перспектив. Слід за­значити, що дані цього опитування були оприлюднені ще до Вільнюса, та подій в Україні, які сталися після саміту.

Як зауважують дослідники, йдеться не лише про студентів. 30-річні фахівці висловлюють серйозні наміри шукати роботу за кордоном, насамперед у країнах Європи — 63%, США та Канаді — 42%.

За даними Міжнародної організації з міграції, найбільша кількість наших співвітчизників — у сусідній Росії. На другому місці за кількістю українських іммігрантів є Канада: більше п’ятої частини тих, хто залишив рідну країну, проживає саме там. І якщо у випадку з Росією таку велику кількість іммігрантів легко пояснити: сусідство, спрощена процедура перетину кордонів, знання російської мови, спільна історія та культура, то друга за чисельністю діаспора в Канаді, яка щорічно збільшується ще приблизно на 2000 українців, викликає подив.

Про те, що примушує українців залишати свій дім та рушати за тисячі кілометрів шукати кращої долі в Канаді, розповів спеціаліст міжнародного кадрового агентства ILC Віталій Андрусяк: «За минулий рік до нас вперше зателефонували близько 10000 кандидатів. 3% відповідали вимогам роботодавців, про­йшли співбесіду, отримали пропозицію про роботу та візи, після чого успішно виїхали за кордон. На сьогодні основний обмежуючий фактор — це знання англійської мови. Навіть документально підтверджений досвід роботи, який ще два-три роки тому був достатньо серйозною перешкодою для кандидатів, зараз уже не викликає таких занепокоїть. Практично всі, хто виїжджає до Канади та має можливість залишитися на постійне проживання, обирають цю країну як нову для себе батьківщину. Здебільшого, причини такого вибору — впевненість у стабільному майбутньому, краща перспектива для дітей, реально діючий соціальний захист. Людям подобається Канада та толерантне ставлення до іммігрантів з боку канадців, для яких політика мультикультурності є національним принципом як для звичайних громадян, так і чиновників».

Якщо створювати портрет українського іммігранта до Канади, то це буде одружена людина віком 25—35 років, що має дітей, здобула професійно-технічну або вищу освіту та встигла три роки попрацювати, здебільшого на виробництві.

Найчастіше потенційний кандидат на виїзд за океан родом з центральних регіонів (Київська, Житомирська, Черкаська, Вінницька області). У цьому випадку географія залежить від спеціальності. Бо, скажімо, з таких промислових регіонів, як Схід та Південь, більше від’їздить робітничих спеціалістів.

Рівень заробітної плати залежить від роботодавця, провінції та досві­ду кандидата, але стартувати можна з такого мінімуму: працівник ферми — від 110 — 270 грн на годину; зварювальник — від 165 грн на годину; водій-далекобійник — від 37 тис. грн на місяць; механік важкої та сільськогосподарської техніки — від 200 — 215 грн на годину.

Канаду можна впевнено назвати однією з найбільш толерантних до іммігрантів державою. Саме тому так багато людей прагнуть до неї потрапити. Але для того, що стати громадянином «кленової» країни, необхідно здолати низку труднощів та перепон. У кращому випадку, лише 4% з кандидатів на виїзд потенційно можуть відповідати умовам програм. Абсолютна більшість українців не має необхідного закордонним роботодавцям досвіду, а ще менше — володіють англійською мовою.

 

Переглядів: 634
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua