РубрикиБез рубрики

Хімічна сторінка Маріїнки

У грудні Маріїнська гімназія Одеси відзначатиме своє 145-річчя. До цієї дати йде активна підготовка. І перед організаторами постало непросте питання: що саме представити місцевій громаді з майже півторастолітньої історії навчального закладу? Звісно, згадають про непересічні особистості, що вийшли з його стін, новаторів-педагогів, про здобутки, досягнуті в усі часи, про те, що живило славу Маріїнки, на яких освітніх, виховних принципах стояла і стоїть гімназія.

Ми вже звикли до того, що вихованці цієї гімназії посідають призові місця на різних конкурсах, олімпіадах, що скрізь показують широкі й глибокі знання. Бо тут завжди панує бажання учнів стати широкоосвіченими людьми. Про один з напрямків — потяг до знань із хімії — розповідають її вчителі.

Не секрет, що для багатьох учнів хімія не є улюбленим предметом. Коли спитаєте «Чому?», то назвуть цю дисципліну малоцікавою, нудною. Та тільки не кажіть про це вихованцям нашої Маріїнської гімназії, бо для них хімія — і цікава, і несподівана, і чудотворна чарівниця, і завжди сучасна, актуальна. Тож цілком закономірно, що саме наша гімназія отри­мала свого часу запрошення взяти участь у ХІІІ всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні «Хімія — наше сьогодення, наше майбутнє», присвяченій Міжнародному року хімії.

До цієї конференції готувалися ґрунтовно, провівши силу-силенну заходів. Усі вони, звісно ж, були цікаві для пізнання. Насамперед ознайомилися з історією ЮНЕСКО, встановили контакти з іншими асоційованими членами цієї міжнародної організації, провели творчі конкурси. Так, одинадцятикласник Влад Виходець створив на стільниковий телефон трихвилинний фільм «Хімія моєї школи», а вчитель цього предмету І. Коновалова на фестиваль педагогічної майстерності подала коментований конспект уроку на тему «Хімія для ХХІ століття». Це було й ознайомлення з численними міжнародними документами щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища. Гімназія включилася у пошук, збір та вивчення теоретичного матеріалу про вчених-лауреатів, про галузі промисловості, тісно пов’язані з хімією, про внесок нашої країни у вирішення нагальних проблем людства — чисте повітря, питна вода, переробка сміття.

З величезним інтересом спри­йняли екскурсію до Одеського фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України, знайомство з його провідними вченими, напрямками їх діяльності. А спектр їхнього наукового пошуку надзвичайно широкий. До того ж деякими проблемами, над якими тут працюють, не займається жоден інший науковий підрозділ України. Учні почули про пошук нових антивірусних препаратів за допомогою методів хемоінформатики. Їм не тільки розповідали, а й залучали до логічних роздумів, що слід робити, аби створювати ефективні лікарські препарати.

Не менш цікаву розповідь почули про синтез антивірусних препаратів, вплив їх на ДНК людини, імунну систему тощо. На прохання гімназистів в інституті розповіли про сьогоднішній стан Чорного моря, ставлення до будівництва глибоководного випуску очищення стічних вод в Одесі. Одне слово, була нагода переконатися, як багато важить у суспільстві хімія і які її перспективи. До конференції гімназисти значно розкрили свої знання про цей «сухий» предмет хімію, її значення у нашому житті.

Сама ж конференція значною мірою перетворилася на цікаву, захоплюючу гру. Перша ігрова дія — спортивний квест з використанням кожною командою інтернет-зв’язку на мобільному телефоні. Багато що треба було назвати, відгадати. Й одесити гідно себе представили, увійшовши у призову десятку з тридцяти шкіл.

Після першої спільної пленарної сесії відбулися паралельні сесії трьох робочих груп за такими напрямками — гідросфера, літосфера, атмосфера. Численні виступи, дискусії, після яких належало опра­цювати проект підсумкової декларації «Хімія на службі майбутньому». Діти вірили, що то була не просто гра, а серйозний погляд у майбутнє, примірка і себе в ньому.

Одесити з конференції поверталися додому з сертифікатами, дипломами, нагородами. Але найбільше вражень — від знайомств, спілкування з іншими учасниками. Це справді здорово, коли зустрічаєш стільки зацікавлених однолітків-однодумців.

Ми ж, учителі, вкотре переконалися, що зацікавити учнів у ви­вченні того чи іншого предмету нині не можна традиційним, психологічним тиском. Завдання — плекати в них прагнення до навчання. І тут вчитель має бути в постійному пошуку форм цього навчання. Одна з них, безперечно, — використання на уроці інтерактивної дошки. Та це ще далеко не все. Вчитися — не лише для оцінки, балів. Дуже добре, що теперішня програма ХІ класу з хімії містить теми з актуальними сучасними соціальними проблемами (алкоголізм, тютюнокуріння, синтетичні харчові добавки). Вони допомагають утримати увагу на уроці. Тим більше, діти на ці теми створюють власні плакати-презентації за допомогою ноутбуків. Є можливість проявитися у ролі оратора, доповідача, використати таку форму пізнання, як дебати. Це й прагнемо практикувати на уроках, що дуже подобається гімназистам. Тож і на ХІІІ Міжнародній конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні представники нашої Марїнки були активними, підготовленими.

Тамара ДУЗЬ,
Тетяна СУВОРОВА,
вчителі Маріїнської гімназії м. Одеси.

Переглядів: 642
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua