РубрикиБез рубрики

З лелечого гнізда

Анотація до нової книжки нашого земляка, знаного краєзнавця, письменника Юрія Сисіна («Лелечата», Котовська друкарня, 2013) наскільки коротка, настільки й мудра: «Поетична книжечка «Лелечата» присвячена українським дітям, які день від дня набираються життєвої снаги. Хай щастить їм на цьому тернистому шляху любові до рідного слова, милого краю, нашої прекрасної Батьківщини».

Як мати, бабуся й учитель-філолог добре знаю роль художньої літератури, і поетичного слова зокрема, у вихованні підростаючого покоління. Тому щиро пора­діла появі «Лелечат» на читацькому горизонті — вони давно очікувані. Знайомлячись з попередніми книжками Ю. Сисіна, звернула увагу, як майстерно вкраплював він у них окремі вірші — віршики про дітей і для дітей (досить згадати хоча б збірки «Козачий залізняк» — 2004 чи «Гомін ковиловий» — 2009).

Й ось — окрема невелика симпатична, любовно укладена й оформлена книжечка «Лелечата». Назавжди запам’ятається картинка з обкладинки: маленький хлопчик (чим не Івасик-Телесик?) безтурботно спить в обій­мах теплих, м’яких крил цибатого лелеки (книжечку прикрашають ще чотири оригінальні лелечі світлини).

Якось я спитав у батька:

— Тату, звідки взявся я?

Посміхнувся хитро тато:

— Із лелечого гнізда.

Писати для дітей — непросто: для цього треба розуміти їхній світ, дитячі уявлення і сприйняття навколишнього життя, дитячу психологію. Зрештою, треба розмовляти з маленькими читачами і слухачами зрозумілою для них мовою. І Ю. Сисіну це вдалося, хоча предметом розмови часто стають дуже серйозні речі: щастя, рідний край, родина.

Для щастя треба небагато:
були б з тобою  рідна мати,
твій милий край, батьківська хата,
гніздо лелеки над селом,
на рушникові паляниця
і дідом копана криниця,
щоб із доріг води напиться...
І все, що зрошено трудом!

(«Щастя)

Автор любить свій край, закоханий у його історію і щиро хоче, щоб такими ж зростали маленькі громадяни України — її майбутнє.

Рідний край — неозоре безмежжя!
До серцевого щему краса.
Ця земля Україною зветься.
Це мій дім, рідна мати моя!

Один із розділів — «Козацький край». Подані в ньому вірші розповідають про красу українського степу, його легенди, про тих, ким пишається українська історія. Зрозуміло, що вони адресовані дітям старшого віку, їхнім батькам і всім дорослим, які з задоволенням дізнаються про походження назв деяких трав: любка, петрів батіг, борщівник, козачий залізняк та інші.

А зовсім маленькі з інтересом слухатимуть, як матері чи бабусі читатимуть їм «Заклички» до дощику, «Усну лічбу», про «Ганнусю-вередничку» чи улюбленця всіх дітей котика і хитреньку онучку, що не вимовляє літеру «р»:

Я ж у гості поспішала,
а не либу ловить вам!

(«Гостини»)

І, безсумнівно, із задоволенням вивчатимуть їх напам’ять.

Впевнена, що «Лелечата» знайдуть своє гідне місце в дитячій бібліотеці і не залежуватимуться на полиці: батьки залюбки читатимуть їх своїм дітям. Бо ця маленька книжечка несе в собі водночас і потужний ліричний струмінь, і глибоку пізнавальну суть, і такий необхідно-важливий виховний заряд.

А ще «Лелечата» Ю. Сисіна прекрасно ілюструють думку С. Маршака про те, що для дітей треба писати так, як і для дорослих. Тільки... краще!

Л. МЕФОДОВСЬКА.
Миколаївський район,
с. Ульянівка.

 

Переглядів: 647
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua