РубрикиДовкілля

Екозаслін на кордоні

Головним завданнями територіальних органів Міністерства екології та природних ресурсів України, що здійснюють екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць, є додержання норм і вимог чинного природоохоронного законодавства під час переміщення через державний кордон України: транспортних засобів, вантажів, що містять промислову сировину, відходів виробництва, хімічних сполук, токсичних хімічних, радіоактивних та інших небезпечних для навколишнього природного середовища і здоров’я людей речовин, засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, добрив, усіх видів диких тварин, водних живих ресурсів і рослин, зоологічних, ботанічних, мінералогічних колекцій, мисливських трофеїв.

Як всім відомо, Україна підписала низку угод й домовленостей і дедалі більше співпрацює з міжнародними організаціями щодо несанкціонованого переміщення небезпечних речовин, відходів та продуктів, що негативно впливають на озоновий шар (озоноруйнівні холодоагенти), зникаючих видів флори і фауни, ядерних речовин та матеріалів.

Найважливішими з підписаних угод для охорони навколишнього середовища й здоров’я людей є:

* Базельська конвенція, в якій йдеться про контроль щодо незаконного транскордонного переміщення небезпечних відходів та їх видалень;

* Монреальський протокол — міжнародний протокол до Віденської конвенції щодо охорони озонового шару 1985 року, розроблений з метою захисту озонового шару шляхом зняття з виробництва деяких хімічних речовин, які його руйнують;

* СІТЕС — конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори й фауни, що перебувають під загрозою зникнення.

Саме цим проблемам був присвячений семінар під егідою ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі), який пройшов 21 — 26 жовтня на базі навчального центру Державної прикордонної служби України в с. Оршанець (Черкаська область). У семінарі брали участь півсотні фахівців з різних державних і приватних організацій, а саме: інспектори Державної екологічної інспекції, Державної прикордонної служби, міжнародні координатори ОБСЄ, представник «Бюро екологічних розслідувань», інспектори Міністерства доходів і зборів, ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», начальник Південно-Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки та інші.

Метою семінару було виявлення і запобігання екологічних порушень на кордоні та здійснення радіаційного контролю металобрухту, а також виявлення ядерних матеріалів та радіоактивних речовин. Навчання проводилося у вигляді лекцій, практичних занять, лабораторних робіт, інтерактивних ігор, переглядів фільмів, обговорення актуальних питань та прикладів, які вже трапилися.

Такі навчання пройшли в Україні не вперше і проводитимуться й надалі з залученням щораз більшої кількості фахівців.

В обміні досвідом та навчанні взяли участь і державні інспектори Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, які удосконалили свої професіональні навички, розширили знання і поділились своїми набутками.

Проблеми щодо екологічних правопорушень не зникли, але можемо бути впевнені, що державний кордон України захищений.

Артур МИКИТА,
державний інспектор з охорони
навколишнього природного середовища Чорного моря.

Переглядів: 2506
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua