РубрикиБез рубрики

Рекордний виноградний рік

У Коблевому встановлено рекорд 33 виноградарських сезонів

Осінь 2013 року для виноградарів Миколаївської області видалася винятково «спекотною». А для працівників Коблевого — 33-й сезон виноградарського господарства став рекордним. В останні дні золотої осені завершено збір врожаю і перероблено понад 15 тисяч тонн винограду, при цьому збережені першокласні характеристики ягід. Рекордсменами 2013 року по врожайності та смакових показниках стали сорти винограду Шардоне і Каберне.

Такий незвичайний урожай обумовила, у тому числі, і сприятлива погода, яка складалася на півдні області протягом усього року. Утім, цей рік став вдалим далеко не для всіх виноробних регіонів. Так, у Криму збір винограду був дещо ускладнений через осінні зливи. А у Франції, зокрема у Бордо, урожай червоних сортів скоротився на 20% порівняно з 2012-м через холодну весну і літні грози з градом.

«Цього року в збиранні брали участь понад 500 кваліфікованих працівників. Виноград збирали вручну і найсучаснішими французькими комбайнами», — розповіла Віра Козлівська, голова правління ПАТ «Коблеве».

При виробництві вин застосовуються передові європейські технології, а в модернізацію виробництва підприємства тільки за останній рік було інвестовано близько 20 мільйонів гривень. Фахівці заводу вже впродовж кількох років успішно співпрацюють з провідними італійськими консультантами компанії Enofly під керівництвом винороба міжнародного рівня П’єрджорджіо Берта.

«Близькість моря, м’який клімат й оптимальна кількість сонячних днів на виноградниках дозволяють отримувати ідеальний виноград. А завдяки використанню найсучасніших світових технологій виноробства підприємство виготовляє вина європейського рівня», — упевнений П’єрджорджіо Берта.

Виноробне підприємство «Коблеве» уже понад 30 років розвиває одну з найбільш трудомістких і со­ціально важливих галузей сільського господарства України — виноградарство. Завод є бюджетоутворюючим підприємством регіону та робить власний вагомий внесок у розвиток вітчизняної виноробної галузі.

Іван ДАНИЛЕНКО.

 

Переглядів: 643
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua