РубрикиБез рубрики

Тринадцять — число щасливе!

Факт, що в XIX столітті електрифікацією Південної Пальміри займалося Бельгійське товариство, загальновідомий. Іноземні інвестори вкладали у свій бізнес солідні гроші і будували добротно. Доказ цьому — зведені ними об’єкти існують донині. А от те, що одеські електричні мережі (нинішнє публічне акціонерне товариство «Одесаобленерго») у 1990-х роках хотіла купити одна з французьких державних компаній, мало хто знає.

Західні гості, які прибули до Одеси, оглядали структурні об’єкти, в тому числі — розподільний пункт (РП) «Млиновий». Пам’ятаю, як я, тодішній за­ступник головного інженера одеського підприємства, возив іноземців на огля­дини. Досить великий РП, оснащений дуже старим обладнанням, буквально шокував французів. Гості прибули з перекладачем, який посоромився перекласти їхнє питання дослів­но. Вони ж поцікавилися, що то за сарай, а, побачивши його вміст, геть розгубилися. Там вимикачі з такими екзотичними приводами, що французи вирішили: потрапили в музей. Адже по­дібне обладнання вони демонтували у себе ще в 50-х роках минулого століття. Я викликав оперативну бригаду, яка продемонструвала роботу РП. Західні фахівці ахнули: «Ми купуємо! Якщо ви здатні експлуатувати таке обладнання, то компанія заслуговує того, щоб її придбали!»

З огляду на низку обставин наше обленерго французьким не стало, але близько сімдесяти старих об’єктів, включаючи «Млиновий», залишилися. Так і не розлучившись зі спадщиною Бельгійського товариства, ми вирішили піти іншим шляхом — реконструкції. Намагаючись максимально зберегти історичний вигляд, міняємо двері, що погнили, оновлюємо стіни, обладнання, а фасади розписуємо видами місцевих визначних пам’яток.

Сьогодні таких, оновлених, підстанцій — уже тринадцять! Половина з них отримала «путівку в друге життя» нинішнього року. Це згаданий уже РП «Млиновий», його «побратими» — «Балківський» і «Табірний», а також ТП №№99, 2228, 21, 6 і 5, розташовані в різних районах міста.

Наступного року робота в цьому напрямку буде продовжена.

Борис ТРАСОВАН,
помічник голови правління

 

 

Переглядів: 623
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua