РубрикиБез рубрики

«Чудовий світ» Скрипки

Холдинг для українських музикантів, еволюція замість революції і співи від Бога

От і Одеса дочекалася свого шматочка «Чудового світу». Минулої суботи з музичним турне в наше місто завітав відомий рок-гурт «Воплі Відоплясова». На прес-конференції з цього приводу співак Олег Скрипка та гітарист Євген Рогачевський (на знімку) поділилися власними баченнями розвитку української музики, поглядами на політику та сподіваннями від виступу перед одеською публікою.

Зустріч із журналістами напередодні презентації ювілейного, десятого, альбому «вевешники» розпочали жартами й відвертими зізнаннями. «Ми довго чекали, коли доїдемо до вашого сонячного міста. Той позитив, яким проникнута наша музика, ми черпали з вашого міста. Я думаю, Одеса — це центр позитиву України точно, а може — й ширших територій. За нашою статистикою, на першому місці ми з концертами буваємо в Москві, на другому — в Одесі, потім — у Львові, Києві. Це пояснюється темпераментом нашого гурту. Найактивніше на концерти ходять одесити. Саме це є показником готовності інвестувати в українське», — зауважив Олег Скрипка.

Це вже 14-й раз як «Воплі Відоплясова» знайомлять українців зі своїм новим репертуаром у рамках концертного туру «Країна мрій». Новий альбом «потихеньку» писався років зо п’ять, серйозно над його створенням «ВВ» просиділи два роки — шукали чистий звук та синергію. Для втілення задуму придбали хай-тек обладнання, створили власну професійну студію. Декому з музикантів довелося навіть опанувати нову професію. Саунд-продюсером нового альбому став гітарист гурту Євген Рогачевський.

«У нас було багато часу для створення цього альбому, і концепція від цього вийшла така: багато часу — а отже, і багато уваги пісням. Багато музики понапридумували, тобто деталізація звуків, інструментів. Ця концепція тепер продовжується на сцені, доводиться запрошувати оркестрантів», — розповів Євген Рогачевський.

«Нашу нову роботу я назвав би «симфо-панком». Це такий собі «оксамитовий», майже лаундж-панк із симфонічним, іноді народним звучанням, салонна музика із притаманними «ВВ» незбагненними рішеннями в аранжуваннях і текстах», — розповів про альбом Олег Скрипка.

Новим альбомом музиканти розпочнуть нову епоху в творчості «Воплів». Це процес переродження гурту. «Чудовий світ» видадуть на двох носіях — класичному компакт-диску та екзотичному вінілі, який останнім часом займає у колекціях меломанів дедалі більше місця. Вінілова платівка німецького пресу, обіцяють музиканти, матиме «особливе неповторне звучання та вельми обмежений наклад».

Окрім власне розмов про альбом, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка охоче ділився з журналістами власними світоглядними баченнями та думками про політику. Скрипка переконаний, що він — музикант від Бога, а тому лізти в політику йому ні до чого. «Я таке собі «Боже створіння», яке мусить писати музику. Це моє найбільше задоволення. Для того, щоб бути політиком, треба вміти і хотіти. А в мене нема ні вміння, ні бажання до цього», — зазначив лідер «ВВ».

Не приваблюють Олега й революції, якими так часто грішать рокери. «Моє розуміння світу таке: революцією нічого хорошого не доб’єшся. Лише еволюцією. І всю свою енергію, внутрішню «пружину», яка стискається, треба направляти тільки на посилення еволюції. Сприймати світ таким, як він є, змінювати його лише згідно з поглядами суспільства: в «еко», «біо», «дружбу», «демократію» і т. п. Просто треба гарно робити ту справу, яку ти робиш на своєму місці, і потихеньку залучати до неї оточуючих. Можна бути рокером і не бути при цьому в опозиції до офі­ційної влади чи ще до когось, а просто співпрацювати. Не треба демонізувати все навколо», — пояснив свою позицію Олег Скрипка.

За словами музиканта, краще українцям об’єднати зусилля й створити такий собі «холдинг українського». «Якщо говорити про музику, це мають бути концертні майданчики, фестивалі, телебачення. Зараз ми виступаємо ще в радянських залах театрів, будинків культур. Акустика там ні к чорту. Люди сидять усі — навіть не потанцювати. Проблеми і в ЗМІ. Немає жодного україноспрямованого радіо. Це означає, що держава не має власної політики. У нас інформа­ційний смітник. Коли цей холдинг буде створений, можна буде говорити про серйозну підтримку української музики», — підкреслив Олег Скрипка.

Концертний тур «Воплів Відо­плясова» пройде 20 містами України. Останніми «Чудовий світ» побачать чернівчани 3 грудня в театрі імені О. Кобилянської.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 692
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua