РубрикиБез рубрики

Ні дня без яблук!

Англійці кажуть: «Одне яблуко в день зробить вашого лікаря безробітним». Така приказка виникла неспроста — яблука справді дуже корисні і регулярне їх вживання вбереже вас від багатьох неприємностей зі здоров’ям.

Цей фрукт відомий із сивої давнини, ним харчувалися ще наші пращури, що жили у печерах. Саме яблуком Єва спокусила Адама, ну а Ісааку Ньютону, якщо вірити легенді, воно допомогло розкрити таємницю земного тяжіння. Сьогодні ж яблуко — найпоширеніший і найдоступніший фрукт, який вирощується на всіх континентах.

Чим же яблуко корисне і чому багато хто готовий цьому фрукту присвячувати оди? Відповіді на ці та інші запитання пропонує сайт «Усе про здоров’я».

«Король голий!»

Коли вчені взялися за дослі­дження складу яблука, то виявили вражаючу річ. Виявляється, в цьому фрукті нема нічого особливого! Вітамінів у ньому насправді небагато, та й на мінерали він не надто щедрий. Який би ми не взяли вітамін або мікроелемент, що міститься в яблуці, то знайдеться добрий список фруктів і ягід, у яких вміст цих компонентів буде в кілька разів більшим.

Однак, незважаючи на таку скромну оцінку з боку вчених, «яблукоїди» не здавалися і наполегливо захищали свої позиції, вважаючи яблуко найкориснішим фруктом. І як це не парадоксально, але сьогодні таки доведено: яблуко — найкорисніший продукт.

Уся справа в тому, що в яблуках гармонійно поєднуються всі ті компоненти, які там присутні: вітаміни, мінерали, органічні кислоти, пектини, клітковина і цукор. Саме такий збалансований склад дозволяє яблукам вирватися вперед і посісти перше місце серед своїх фруктових побратимів.

Залізний міф

Як часто нам говорили: «Їж яблуко — там багато заліза». І досі існує думка, що цей фрукт дуже багатий на цей мікроелемент. Вміст заліза в яблуках — лише близько 2 міліграмів на 100 грам, при добовій потребі 15—20 міліграмів. Скажімо, у порошку какао, яловичині і крупах заліза міститься в рази більше. Крім того, «яблучне» залізо засвоюється лише на 9—10%, а залізо, що міститься в м’ясі, — на 40—50%.

Дехто пішов ще далі і вважає, що потемніння яблука на відкритому повітрі — наслідок окислення заліза, нібито яблуко «іржавіє» від впливу кисню. Насправді в яблуці міститься багато таких компонентів, як поліфеноли — пігменти рослинного походження. На повітрі полі­феноли швидко окислюються, внаслідок чого забарвлення зрізу стає темнішим. Тому яблуко бажано з’їдати відразу, оскільки окислені поліфеноли не дають ніякої користі нашому організму, а неокислені форми цих сполук корисні для серцево-судинної діяльності.

Не у вітамінах справа!

Дієтолог Світлана Фус розпо­відає, що корисність яблук аж ніяк не полягає в вітамінізованості цього фрукта. Там міститься величезна кількість пектинів, які виводять з організму токсини, а також клітковина, що поліпшує роботу кишечника. До того ж, яблука багаті на органічні кислоти, що перешкоджають утворенню оксалатних каменів у нирках і зміцнюють судини. У цьому зв’язку лікар-дієтолог повністю згодна з постулатом англійської приказки, проте нагадує про необхідність дотримуватися міри. «За добу можна з’їдати 3—4 яблука, оскільки в них міститься цукор, і якщо з’їсти більше, то рівень цукру може підскочити. І взагалі, з фруктами краще не переборщувати — не більше 300 грамів на добу», — зазначає дієтолог.

 

Переглядів: 748
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua