РубрикиЛюдина і час

Ювілей у колі п’яти поколінь

У селі Круті Кодимського району проживає цікава долею і заслужена людина — Карпо Парамонович Костенко, який нещодавно відзначив 90-ліття. У ювіляра 4 дітей, 12 онуків, 21 правнук і праправнучка. А знають дідуся Карпа не лише як заслуженого фронтовика, а й як неперевершеного майстра-швеця, що всю округу забезпечував валянками.

— Гарна дата в мудрому віці, — каже його онука Світлана Костенко, яка мешкає на Київщині. — Вік, звичайно, щось забирає від нас, зате, якщо старіти правильно, залишає нам взамін забраного цінний досвід, яким можна поділитися. Ось так і наш родинний довгожитель — дідусь на своєму віку бачив війну, пережив голод, усе життя тяжко працював, але в тому важкому житті пройшов усі випробування долі з гідністю і вірою в серці. Зараз він — голова великої і дружної родини.

Карпові Парамоновичу доводилося працювати на різних роботах у селі. А коли була найбільша безвихідь і нестатки, ставав ще й шевцем. Шити доводилося ночами, коли звільнявся від роботи, але з часом це стало його основною й улюбленою справою. Виявляється, саме цей талант був йому даний від Бога. Він шив усе, але найбільше у своєму житті пошив валянок — тисячі пар, що розходилися й поза межі району. Люди із задоволенням йшли по «Карпові черевички» навіть із сусідньої Молдови, з якою межує село Круті.

Сьогодні валянки користуються не таким попитом, як раніше, але слава майстра живе і навіть мала дитина скаже, де мешкає дід Карпо, і покаже дорогу до його хати. Працелюбність, чесність, порядність — саме за це шанують Карпа Парамоновича.

І в радості, і в горі, і в праці з ним усі ці роки була поруч його дружина — мудра, терпляча і свята жінка — Ксенія Гаврилівна. Одружилися вони наприкінці січня 1946-го, коли панував голод, холод, злидні. Доводилося жити у землянці, тяжко працювати. Чи могли вони тоді мріяти, що відсвяткують 67-річчя подружнього життя? А їх не зламали негаразди. Бадьо­рість, почуття гумору притаманні їм і нині. Це дуже великий дар від Бога — зустріти свій 90-літній ювілей зі своєю половинкою у колі такої великої родини!

— П’ять поколінь у родині — справжнє щастя, а виховати всіх дітей, онуків, правнуків, праправнуків справжніми людьми — це великий подвиг та досягнення, — кажуть односельці.

Родина у кожному поколінні з року в рік поповнюється дітьми, невістками, зятями, яких у день народження дідусь з бабусею ніколи не забувають вітати. У Карпа Парамоновича є власний записничок, в якому досі він ретельно занотовує події у своїй великій родині, починаючи ще від дідів-прадідів. Це — велика історія багатьох поколінь. А коли Костенки збираються за великим столом, старші тішать нащадків своїми піснями, від яких захоплює подих.

Дідусь Карпо став учителем для своїх дітей та внуків, уже й правнуки охоче йдуть за порадою до нього. Всі вони вдячні йому за добро, ласку і любов, за тепло і підтримку, мудрі настанови. І всі сподіваються ще в ширшому колі відсвяткувати дідусеве сторіччя.

Віра ТИХОНОВА.
Кодимський район.

 

 

Переглядів: 1227
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua