РубрикиСкандал

Індивідуальні чи «клубні»?

Будівельні скандали в Одесі набирають обертів. Ледь не щодня в засобах масової інформації з’являються повідомлення про обманутих інвесторів, незаконне будівництво, «заморожені» довгобуди…

Із серпня скандалів побільшало. Розпочалося все з прес-конференції «ініціативної групи» в ІА «Одеса-медіа». Жителі приватних секторів заявили, що на їхній території «група бізнесменів незаконно зводить багатоквартирні будинки на п’ять поверхів». Причому, ствер­джували вони, з порушеннями містобудівних і санітарних норм. Як приклад навели декілька адрес, в тому числі й вулиці Бригадна, 4, Олександра Невського, 66 і Довга, 46 (на знімку). Дізнавшись, що навколо їхнього будинку точаться скандали та ще й судовий процес, представники забудовника й самі мешканці одного з названих будинків ініціювали зустрічну прес-конференцію.

Про те, що їхній будинок став героєм скандалів, мешканці новобудови на Довгій, 46 дізналися з Інтернету. «Я прочитала в Інтернеті, що наш будинок хочуть знести. Ініціативна група прирівнює його до «шпаківні», називає «бараком». Це нормальний будинок з усією інфраструктурою. Тут є санвузол, світло, вода. В ньому проживає 16 сімей, серед них молоді родини з дітьми, пенсіонери, ветерани війни, інваліди», — розповіла Марина Задніпряна, мешканка цього будинку.

«Всі правила, норми і вимоги при зведенні дотримано. Відстань до меж ділянок не перевищує одного метра відповідно до держакта. Індивідуальне житло не повинно перевищувати чотирьох поверхів. У цьому випадку норма витримана: будинок чотириповерховий з невеличкою дерев’яною мансардою, яка не є поверхом, для технічних і допоміжних приміщень», — стверджує архітектор Василь Карпюк. За його словами, будинок жодним чином не впливатиме на інфраструктуру району. Раніше на його місці стояли приватні будинки з підведеними до них комунікаціями. Навантаження на мережі, запевняє архітектор, не буде. На довколишні будівлі дім на Довгій, 46 не впливатиме. Перед проектуванням, стверджує Василь Карпюк, проводилися геологічні дослідження. Фундаменти спроектовано з урахуванням відстані, безпечної для сусідніх жител.

З документами, запевняють, теж усе в порядку. «Є договір купівлі-продажу на будинок, договір купівлі-продажу на землю. Є містобудівні умови, обмеження, які видало управління архітектури і містобудування Одеської міськради. В них йдеться про технічну і нормативну можливість реконструювати своє житло зі збільшенням квадратних метрів, поверхів і якості цього будинку, — додав адвокат Олексій Довженко. — Тому заяви ініціативної групи про неправомірність будівництва, як мінімум, передчасні. Якщо проводити аналіз усіх об’єктів — це неправильно. Треба говорити про кожен конкретний об’єкт і пакет документів на нього окремо».

Будинок на Довгій, 46 належить до типу «клубних»: малоповерхівки на кілька сімей. Таких у нашому місці багато. «Вони зводяться коштом кількох людей і є пайовою власністю декількох сімей. Інакше кажучи, люди об’єднали свої кошти задля будівництва власного інди­відуального житла. Це нормальна практика не тільки для Одеси, але й зарубіжжя. У приватному секторі ледь не кожен другий будинок такий» — зазначив Сергій Широкобород, довірена особа забудовника на вулицях Бригадна, 4, Олександра Невського, 66 і Довга, 46.

Зараз будівництво на Бригадній і Невського через численні позови до суду з боку сусідів призупинено. Доля будинку на Довгій повисла у повітрі. Остаточну крапку поставить суд. Яке рішення прийме ця інстанція — невідомо. Жителі будинку, запевняють, готові боротися до кінця.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 3486
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua