РубрикиНа Думській

Міськрадівська хитавиця

Найважливішим моментом сесії міськради, що відбулася у вівторок, мав стати проект генплану Одеси. І хоча Олексій Костусєв під тиском громадськості, а в підсумку і місцевих політиків різного рівня, ще минулого тижня заявив, що розглядатися генплан на нинішньому засіданні не буде, понад 300 людей усе ж прийшли на Думську площу в рамках акції «Генеральний протест».

Городяни остерігалися, що мер знехтує своєю обіцянкою й таки спробує «протягнути» скандальне питання. І підстави для недовіри були: пункт 3.16 «Про затвердження Генерального плану міста» залишався у порядку денному сесії до останнього і зник із сайта міста лише за 25 хвилин до початку за­сідання. Олексій Костусєв вирішив, було, поговорити з протестувальниками особисто, тож за кілька хвилин перед сесією вийшов на площу, запевнив, що генплан знятий з розгляду. Але громада не була налаштована слухати чергові обіцянки Олексія Олексійовича, тож він швидко повернувся в будівлю міськради під супровід свисту й обурливих вигуків.

Люди, що зібралися на Думській, зійшлися у думці: зняття плану з голосування — це безперечна перемога одеситів, але вдовольнитися цим і заспокоїтися — зарано. Забудова парків та історичного центру, скорочення електротранспорту та знесення гаражів — усе це ще має шанс бути схваленим. Причому «вилізти» такі наміри можуть як у новій версії генерального плану, так і в розробці детального плану розвитку території. Тому активісти продовжують збирати всіх небайдужих для боротьби з «планом-дерибаном». Зокрема, найближчим часом хочуть винести на сесію міської ради проект рішення «Про визначення меж парку «Юві­лейний», для чого планують зібрати близько 10 тисяч підписів одеситів. (Усі бажаючі поповнити лави активістів—захисників парку «Ювілейний» можуть приєднатися до ініціативи, залишивши свої координати в інтернет-анкеті www.goo.gl/wrliz).

У сесійній залі, хоч найпроблемніше питання і зняли з розгляду, все ж було неспокійно: чимало проектів рішень відхилили взагалі, частину — неодноразово переголосовували, частину ледь-ледь вдалося схвалити. Обізнані подейкують, що така нестійкість голосування є свідченням суттєвих суперечностей між різними групами впливу у фракції «регіоналів», адже донедавна міськрада, тотальну більшість якої складають депутати від ПР, голосувала дуже дружно, без збоїв.

Щодо рішень, які сесія затвердила, то серед них є кілька вельми важливих, хоч і не однозначних з точки зору міської громади. Зокрема, депутати проголосували за передачу 280 гектарів землі Одеського аеропорту державній компанії, яка будуватиме тут нову злітно-посадкову смугу, після чого землю знову планується повернути аеропорту. Ще одне схвалене рішення — про об’єднання центру ім. Рєзніка з дитячою міськлікарнею №2. Не виключено, що з часом через такого «злиття» місто втратить унікальний дитячий центр, а частина ласого куска землі, на якому він розташовується, нарешті опиниться у руках тих крутеликів, котрі вже давно наклали на нього око. Втім, самі ініціатори реорганізації таку перспективу заперечують. Відповідно до схваленого рішення, амбулаторно-діагностичний центр ім. Рєзніка наразі залишиться на Дворянській, відділення реанімації новонароджених передислокується з парку Шевченка до корпусу дитячої міськлікарні №2, що на Дачі Ковалевського, а приміщення в парку Шевченка передадуть клінічній лікарні №3 і там розмістять кардіологічну службу міста.

Рішенням сесії звання «Почесний громадянин Одеси» присвоєно трьом городянам: депутатові міськради Василеві Барабашу, народній артистці України, знаменитій актрисі і співачці Євгенії Дембській та Героєві Радянського Союзу, генерал-майору Григорієві Жученку.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

 

Переглядів: 1706
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua