Дитячі розваги — під наглядом дорослих

Набули чинності зміни, внесені Верховною Радою до Кодексу України про адміністративні порушення стаття 180(1), та до Закону «Про охорону дитинства», стаття 20-1. Відтепер за те, за що раніше лише сварили й виписували адміністративні попередження, штрафуватимуть.

Так, до статті 180(1) КУАП «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування» внесено доповнення. Починаючи з цього тижня, при виявленні неповнолітніх в кафешках чи на дискотеках після 22-ї години міліція штрафуватиме власників закладів на чималеньку суму — від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, а це від 340 до 850 гривень. Якщо власники систематично впродовж року пускатимуть неповнолітніх у нічний час до своїх закладів, штраф збільшиться — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень.

Зазнав змін і Закон України «Про охорону дитинства». Його доповнили статтею 20-1: відтепер діти до 16 років мають право ходити до нічних клубів та закладів громадського харчування з 22.00 до 6.00 ранку лише у супроводі батьків (принаймні одного) чи когось із дорослої рідні та мати при собі посвідчення особи (з 16 — паспорт, до 16 — свідоцтво). Без присутності дорослих власники повинні всіляко запобігати перебуванню неповнолітніх у нічний час на території своїх закладів. Також вони мають право вимагати документи на підтвердження особи.

Попервах міліція робитиме поблажки: «Спочатку разом із службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах дітей, дільничними інспекторами ми проводитимемо рейди — доноситимемо до громадськості та власників закладів нові правові норми. Це робитиметься, аби уникнути конфліктних ситуацій на перший раз. Надалі до порушників застосовуватимуть закон», — пояснив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Одеській області Віталій Капуляк.

Цікаво й те, що за нічні розваги дітей каратимуть і батьків. «Стосовно батьків складатимуться адміністративні протоколи «за невиконання обов’язків з виховання і навчання дітей» (таких протоколів за п’ять місяців цього року правоохоронці назбирали близько півтори тисячі. — Прим. авт.). Якщо хочете влаштувати неповнолітньому день народження чи інше свято в клубі, маєте бути поруч з ним», — підкреслив полковник міліції Віталій Капуляк. Міліція просить громадян не ігнорувати фактів перебування неповнолітніх у розважальних закладах у нічний час. «Зреагувати може кожен: набрати «102» і повідомити про місцезнаходження дитини», — зазначили на прес-конференції.

Цими днями перший рейд проведуть в Одесі, потім перейдуть на область. Що робитимуть з дітьми, в яких при собі документів не буде, міліція не пояснила. «Ми хочемо розпочати рейди та разом з громадськістю напрацювати механізм дії цих законодавчих норм. Набивати ґулі будемо вже в процесі», — поділилися правоохоронці з журналістами.

Проведуть рейди і в дитячих таборах літнього відпочинку. Разом із санепідеміологами міліціонери перевірять заклади на безпечність. На Одещині вже функціонує 50 таборів, ще 6 відкриють найближчим часом. У них оздоровлюються понад 10 тисяч дітей.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 1968
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua