РубрикиБез рубрики

Поки люди протестують, депутати голосують

У вівторок при неймовірному скупченні на Думській та довкруж неї правоохоронців і чолов’яг спортивної статури у цивільному відбулася чергова сесія Одеської міськради. Вочевидь, народні обранці таки добряче бояться народу, який їх обрав, що аж так ретельно (із залученням «Беркуту») перестраховуються. Важливо, щоб до наступних виборів одесити не забули ці прояви «порозуміння» з ними, виборцями, а також пам’ятали про рішення, ухвалені «захисниками інтересів городян», зокрема і на цій сесії. А понаухвалювали на ній багато чого цікавого.

Тим часом, поки по один бік огорожі, що відділяє одеситів від їхніх мандатизованих захисників, депутати роздавали землі, ринки, іншу власність міської громади, з другого боку парапетів городяни намагалися вкотре привернути увагу до проблем, які отруюють життя конкретним людям, цілим колективам й Одесі загалом...

У сесійній залі кипіла робота. Зважаючи на малочисельність гурту опозиційних депутатів, їхні голоси-протести губилися у домінуючій ноті «регіонально-родинської» більшості. Серед тої більшості і своїх суперечок не бракує, але, почергово вдовольняючи апетити один одного, там усе ж приходять до спільного знаменника в ухваленні потрібних їм рішень. Вочевидь, ще не дійшовши остаточної згоди щодо розподілу сфер впливу, а відтак і прибутків, цього разу депутати підтримали Олексія Костусєва і виключили з порядку денного вже давно заяложене питання про правила розміщення у місті тимчасових споруд для торгівлі. МАФізація (від абре­віатури МАФ, що розшифровується як «мала архітектурна форма») поки що й надалі проводитиметься за потаємними схемами. Питання про те, хто, де, коли і на яких умовах може встановлювати кіоски і всілякі будки для торгівлі,  й надалі висить у повітрі, тож «вирішувати» його у цей передкурортний період доведеться, як і досі, в «індивідуальному порядку». Якщо вірити чуткам, то в цій сфері ковдру на свій бік намагаються перетягнути Ігор Марков, Сергій Ківалов,  Геннадій Труханов, Олександр Пресман, Олексій Костусєв і не тільки. Чия візьме? Хотілося б бути оптимістом і сподіватися, що врешті-решт переможе інтерес одеської громади, а не когось із названих чи не названих осіб.

З огляду на невирішену суперечку щодо МАФізації, можна собі тільки уявити, через які терни «утряс­ки» довелося пройти «більшовикам» міськради, перш ніж так дружно проголосувати за передачу практично в приватні руки «Привозу» та авторинку «Успіх», величезного масиву в «Аркадії», чергових «соток» рекреаційної землі і ще багато чого... Як влучно зауважив сайт novostnik.com.ua, «одеська міська влада поводиться так, начебто вже завтра їй доведеться втікати з країни: продати все, що можна, а там — хоч трава не рости. Про що можна казати, якщо керівництво мерії за допомогою вірних депутатських «штиків» фактично віддало в приватні руки легендарний «Привоз» і, всупереч позиції прокурора, ринок «Успіх»?»

Отож, за згодою депутатів із провладних фракцій, право на відведення земельної ділянки (з правом подальшого викупу) — 4,53 гектара («Привоз») передано компанії ВАТ «Фреш Експорт ЛТД». До слова, фірму «Фреш Експорт ЛТД» деякі ЗМІ називають привидом, мовляв, навіть податківці не можуть її знайти ні за юридичною, ні за фактичною адресою. Тепер, може, оформивши власність на «Привоз», вона там і появиться. А може, й надалі з офшорів помогатиме одеситам купувати на «Привозі» дешеві і якісні продукти. Хтозна...

«Коментувати те, що сталося, дуже складно... Один із символів Одеси фактично відібрали в одеситів, — цитує novostnik.com.ua керівника фракції «Фронт змін» у міськраді Олександра Остапенка. — Перед голосуванням я закликав депутатів запитати у самих себе: чи вигідне прийняття такого рішення одеситам, чи враховуються при цьому інтереси жителів міста? Схоже, це не цікавить депутатів...»

Ще одне рішення, ухвалене депутатами, яке стосується кожного одесита, — укладання інвестиційного договору з компанією «Союз» про будівництво сміттєпереробного заводу на території полігону «Дальницькі кар’єри». Від нашого, городян, імені компанії Ігоря Маркова в оренду на 50 років  передано 96,2 гектара землі. Тут, на «Дальницьких кар’єрах», впродовж чотирьох років має постати сміттєсортувальний комплекс з вузлом переробки пластикових пляшок, скла, паперу, металобрухту, поліетиленової плівки та могильник відходів, які не підлягають переробці. Опоненти зауважують, що договір з «Союзом» написаний так, що Марков має всі шанси стати остаточним монополістом на ринку сміття (зараз «Союз» контролює 3/4 цієї сфери), а відтак і ціни на збирання і вивезення сміття в Одесі можуть змінитися. Не в бік здешевлення.

З-поміж інших питань, розглянутих на сесії, що проходила в умовах особливого захисту, є й одне досить цікаве кадрове. В Одесу повернулася Марія Стоцька — екс-керівник обласного управління Держ­автоінспекції, генерал-майор міліції. Тепер Марія Миколаївна, ставши заступником міського голови, відповідатиме за охорону здоров’я, освіту, науку та соціальну політику. Її попередниця на цій посаді — Олена Павлова — свої таланти проявлятиме у сфері культури і туризму.

До речі, щодо культури. На сесії депутати затвердили програму «включення центральної історичної частини забудови міста до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». За підрахунками ініціаторів програми, на її втілення, тобто на приведення центру міста до Божого вигляду, доведеться ви­тратити 38 млн грн, левову частку яких — 31 млн — виділить держава, на 5 млн розщедриться міський бюджет, а решту грошей попросять у спонсорів. При цьому перелік об’єктів, які планують реставрувати у рамках цієї програми, викликає чимало питань (були суперечки навіть у сесійній залі). Один з об’єктів — це приміщення самої міськради, на ремонт якої передбачено використати 25 мільйонів гривень. З огляду на співвідношення витрат виникає запитання: чи заради Одеси у спадщині ЮНЕСКО написана ця програма?

Ольга СІРА.

Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.

Переглядів: 790
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua