РубрикиБез рубрики

Меліорація податкових оаз

Шість великих країн ЄС оголосили війну податковим райським куточкам. Вони хочуть взяти за приклад американську модель боротьби проти приховування податків, повідомляє «Німецька хвиля».

Тиск на так звані податкові оази — чи то на Карибах, чи то в Європі — дедалі зростає. Шість великих країн Європейського Союзу — Франція, Великобританія, Італія, Польща, Іспанія та Німеччина — виступили з новою ініціативою проти приховування податків та ухиляння від їх сплати. Її представили на засіданні міністрів фінансів ЄС у Дубліні наприкінці минулого тижня. Ці країни ЄС хочуть у майбутньому автоматично обмінюватися даними про прибутки з капіталу. Завдяки цьому податкові установи зможуть легше стягувати передбачені законом суми з платників податків, які тримають свої гроші в ЄС.

Звідки раптом взялося таке завзяття? Поштовх прийшов з іншого боку Атлантики — зі Сполучених Штатів, пояснив британський міністр фінансів Джордж Осборн: «Справді постає новий міжнародний стандарт. За основу ми беремо двосторонню домовленість із США як базу для європейської системи». Американська модель, на яку послався Осборн, — це закон США про оподаткування іноземних рахунків, ухвалений 2010 року — Foreign Account Tax Compliance Act, або FATCA.

Закон функціонує на основі двосторонніх угод з іншими країнами, які зобов’язуються повідомляти США дані про ймовірних американських податкових грішників, інакше представникам цих країн заборонять вести будь-який бізнес у Штатах. Й оскільки США є найважливішим фінансовим майданчиком світу, більшості країн та їхнім банкам нічого іншого не залишається, як підписати суперечливу угоду.

Австрія проти

Навіть відомі своїми надійними банківськими системами Швейцарія та Люксембург нехай і зі скрипом, але змушені були підписати FATCA. Тепер американський документ про автоматичний обмін даними хочуть взяти за основу і в Європі.

Протест, як не дивно, надійшов з Австрії. Мабуть, єдина, хто відкрито виступив проти ініціативи «шістки», — це міністр фінансів Австрії Марія Фектер. Вона заявила у Дубліні, що це «наступ на банківську таємницю», яка прописана в австрійській конституції. За її словами, запропонований обмін даними призведе до «цвинтаря даних».

Міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден також критикує наміри «шістки». Він нарікає, що маленькі країни, по суті, ніхто не запитав і тепер вони просто змушені будуть бігти позаду великих. Але, незважаючи на критику, вже наступного дня до ініціативи долучилися ще три країни — Нідерланди, Бельгія та Румунія. Оглядачі зауважують, що Австрії також нікуди буде дітися і таки доведеться підписати FATCA. Максимум, чого вдасться домогтися Відню на переговорах із Вашингтоном, то це послаблень на кшталт тих, які вже було зроблено Швейцарії і які бодай частково дають можливість зберігати банківську таємницю.

Податковий креатив

Ініціатива, з якою виступили шість країн ЄС, не обмежуватиметься лише приховуванням податків за рахунок вигідніших ставок оподаткування. Вона поширюватиметься на всі форми доходів з капіталу, в тому числі й підпри­ємств. У майбутньому візьмуться також за всі інші моделі креативного ухиляння від сплати податків, які в деяких країнах ЄС, наприклад, Люксембурзі чи Ірландії, вважаються легальними. Про це в Дубліні заявив міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле. «На весняному за­сіданні Міжнародного валютного фонду ми продовжимо роботу в цьому напрямку на глобальному рівні», — додав міністр.

«Мене тішить новий голод країн—членів спільноти щодо конкретних дій у податкових питаннях», — наголосив дещо здивований ініціативою Великої шістки комісар ЄС з оподаткування Алгірдас Семетей. Водночас, зазначає «Deutsche welle» (http://www.dw.de), комісар нагадав, що для ухвалення різних податкових питань необхідна одностайна згода всіх країн—членів спільноти. Саме національні уряди визначають податкові системи та розмір податкових ставок.

 

Переглядів: 737
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua