РубрикиРезонанс

Зігрівся? Плати!

Минулися часи, коли все для всіх було порівну. Пригадаймо: впродовж багатьох десятиліть, скажімо, електроенергія коштувала чотири копійки за кіловат і ні копійкою більше. Нині ж до споживача підхід диференційований, тобто індивідуальний. Звідси маємо досить цікаві явища.

Перед закінченням опалювального сезону в «Чорноморку» звернувся мешканець вулиці Героїв Сталінграда Володимир Іванович Соцький. Показав три «герцівські» квитанції — за грудень минулого року, січень і лютий — нинішнього. У графі, що повідомляла про вартість подачі тепла на квадратний метр житла, значилися такі цифри: грудень — 4,81 грн, січень — 8,20 грн, лютий — 6,31 грн.

Що за чудасія? Почала я про це розпитувати сусідів і знайомих. Дізналася: ті, що мешкають на вул. Корольо­ва (житловий масив Таїрова) і Прохорівській (Молдаванка), платять за квадратний метр по 5,04 грн. Подруга з вул. Генерала Петрова (Південно-Західний масив) має квитанції без будь-якого натяку на тариф чи квадратні метри. Просто з місяця в місяць кочує одна сума — 359 грн.

Отака диференціація. То що ж відповісти Володимиру Івановичу? А те, що пояснили мені у розрахунковому відділі тепломережі Суворовського району. Виявляється, на вул. Героїв Сталінграда є чотири багатоповер­хівки, де встановлені лічильники подачі тепла. По за­кінченні кожного місяця складається спеціальний акт, тобто представники ЖЕКу і тепломережі засвідчують кількість спожитого тепла й ділять на кількість квартир. У результаті виходить такий «плаваючий» тариф.

Із слів тепловиків все, наче, й правильно: «Зігрівся?» «Плати!» То лише на перший погляд може видатися, що мешканці будинків з лічильниками платять більше, ніж решта одеситів, запевнили нас у відомстві. Мовляв, ці городяни платять лише в холодну пору року, доки увімкнуті ті лічильники, тоді як решті за спожите взимку тепло доводиться розраховуватися цілорічно.

Вероніка СКЛЯРЕНКО.
м. Одеса.

 

Переглядів: 4396
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua