РубрикиБез рубрики

Чотири дні міжсезоння: Крим медичний

Дешево та сердито чи на широку ногу й з комфортом? Узимку чи влітку? Гарно відпочити й розважитися чи підлікуватися? Наїстися заморських делікатесів чи обрати дієтичний тур? Самому чи з друзями? Це найстандартніший набір «питань до себе», коли постає вибір курорту. Відпустка буває лише раз на рік, а тому прогадати нікому не хочеться. Не візьмуся розписувати переваги-недоліки всіх існуючих курортів, розкажу лише, чим нині живе Крим туристичний, точніше — Крим медичний.

У п’ятизірковому готелі Palmira Palace (Пальміра Палац), у який організатори прес-туру поселили нашу журналістську команду, як виявилося, з лікуванням все гаразд. Там навіть цілий «Центр відновлювальної медицини» з висококласними професіоналами є, основні напрямки якого — пульмонологія (розділ клінічної медицини, що вивчає хвороби органів дихання), педіатрія, неврологія, відновлення здоров’я вагітних, реабілітація після травм та операцій. Лікарі-валеологи курорту зібрали у цьому центрі весь лікувальний потенціал природи півострова: трави, продукти з винограду та меду, цілющі грязі, кримські фрукти та овочі і навіть гірську талу воду. Перед від’їздом ми особисто мали нагоду познайомитися з перевагами центру та поспілкуватися з медиками. Один з них — професор Володимир Володимирович Єжов, провідний валеолог Європи, — досить детально пояснив, навіщо потрібні «лікувальні тури» та те, «чим Крим за Туреччину кращий». Але дозволю собі невеличкий відступ.

Ще на Міжнародному туристичному ярмарку кримським чиновникам закидали, мовляв, «відпочинок у вас занадто дорогий, Туреччина дешевше обійдеться». У дечому скептики праві: за словами міністра курортів і туризму Автономної Республіки Крим Олександра Лієва, цього року слід очікувати стрибок цін на кримські тури до 20 відсотків. Найбільше підніметься ціна у 5—4-зіркових готелях (як пояснив міністр, це пов’язано із розширенням асортименту послуг). «Але, поглядаючи на «здешевілу» Туреччину, не варто обманювати себе, — зауважив Олександр Лієв. — Якщо ви хочете безкоштовних делікатесів та алкоголю зі «шведського столу», то можете їхати на той бік моря, але якщо прагнете підлікуватися — вибирайте Крим».

Погоджується з посадовцем і професор Єжов: «Туреччина — то для розваг і байдикування, лише в Криму по-справжньому зможете відпочити й поправити здоров’я. Поєднання сухого гірського і насиченого йодом морського повітря, велика кількість хвойних і цілющих рослин, з їхніми корисними речовинами, — ось що дозволяє відновити здоров’я у найскладніших хворих», — запевнив Володимир Володимирович. Але не думайте, що для того, аби вилікуватися, достатньо просто приїхати до Криму. Треба спочатку проконсультуватися з лікарем, визначити, які у вас хвороби і в яку пору року приїздити. Найправильніше зробити це восени та навесні — саме тоді природа найбільше працює на людину. «Але консультація лікаря буде вирішальною: якщо, наприклад, у вас виявлять алергію, весняні поїздки лише ускладнять її», — попереджає професор. Можна приїхати до Криму і взимку: прохолодні місяці лікарі вважають особливо сприятливими для відновлення здоров’я при нервових і серцевих захворюваннях. Дуже популярні холодної пори року різні банні процедури та СПА (шкіра тіла найкраще відновлюється на холоді).

Першим помітив цілющий вплив кримського повітря на людський організм ще російський лікар-терапевт Сергій Петрович Боткін. Саме в Криму він проклав свої знамениті «боткінські стежки здоров’я» (їх називають ще «хвойні легені»), якими вилікував сухоти в імператора Олександра III (тоді ж стежки отримали ще одну назву — «царська стежка»). Завдяки успіху в лікуванні серед аристократів Російської імперії стежки стали популярними: наприкінці XIX — на початку XX століть знать до Криму повалила юрбою. Це посприяло будівництву розкішних палаців на Кримському узбережжі, найвідоміші з яких — Лівадійський, Масандрівський, Воронцовський, Юсупівський та Дюльбер. Усі вони вже давно пам’ятники архітектури, хоч це не завадило, щоправда, перетворити їх на розкішні готелі та приватні садиби.

Коли ж у Європі з’явилися нові курорти для лікування хвороб легенів (Ніцца та швейцарські), пацієнти перемістилися туди, а унікальне диво Криму просто забули. «Крим залишався оздоровницею і в радянські часи, але акценти змістила пропаганда — наші люди приїздили сюди влітку, не знаючи, що користі для здоров’я такий відпочинок не принесе», — зазначив професор Єжов. За його словами, аби вилікуватися під час відпустки, замало приїхати до Криму — треба повністю довіритися лікарям. «Один із найважливіших принципів відновлювальної медицини — системний вплив. Відновлює здоров’я не окремо взята процедура, дієта чи вправа, а спе­ціально розроблена фахівцями програма, якої слід чітко дотримуватися», — зауважив Володимир Володимирович. Саме професор Єжов виступає зараз популяризатором кримських курортів як оази здоров’я. Найздоровіший сезон (його так і називають — «сезон здоров’я»), за словами фахівця, триває з жовтня по квітень.

І ще одне: як з’ясувалося, кримчани на своїх курортах не лікуються — всі вони їдуть до Моршина. «Причина не в якості, — каже Володимир Єжов, — справа у повітрі: надмірність цілющого теж може зашкодити».

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Одеса — АР Крим — Одеса.

Переглядів: 658
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua