РубрикиЗдоров’я

Хвороби серця починаються в... роті

Швейцарські вчені повідомили про те, що виявили новий небезпечний вид мікроорганізму Streptococcus tigurinus, який може мешкати в ротовій порожнині людини і здатний спричинити низку захворювань, набагато серйозніших від карієсу.

Підвищений рівень концентрації нових мікроорганізмів спостерігається, як правило, в крові пацієнтів з такими тяжкими недугами, як інфекційний ендокардит, хронічний спонділодісцит (запалення хребта) і менінгіт, повідомляють іноземні наукові видання.

Автори відкриття припускають, що бактерії Streptococcus tigurinus, потрапляючи в кров через пошко­джену або запалену тканину ясен, здатні викликати розвиток запальних процесів внутрішньої оболонки серця, інфекційні захворювання хребта, що супроводжуються руйнуванням тіл хребців та його деформацією, а також захворювання запального характеру, що вражає оболонку головного мозку.

Професор Андреа Збінден, керівник науково-дослідної групи, наголошує, що потрібне подальше детальніше вивчення властивостей нової бактерії, щоб визначити, наскільки новий вид стрептококів поширений серед величезного населення планети і який ризик розвитку хвороб, провокованих цією бактерією. Дослідник вважає, що особливого приводу для сильного занепокоєння поки що нема — просто потрібно неухильно дотримуватися старих і добре відомих норм гігієни та догляду за ротовою порожниною й зубами: видалення залишеної їжі за допомогою зубної нитки і регулярне чищення зубів пастою на­дійно видаляють велику частину бактерій.

Втім, варто не перестаратися, оскільки занадто інтенсивне чищення зубів, з одного боку, принесе їм користь, а з іншого — зашкодить здоров’ю серця. До такого висновку дійшли у своєму дослідженні вчені з медичного центру штату Кароліна (США). Фахівці з’ясували, що в процесі чищення зубів у кров з ротової порожнини регулярно проникають бактерії, які викликають важке захворювання серця, що характеризується пошкодженням тканини клапанів — інфекційний ендокардит. Головним джерелом небезпеки у цьому випадку є ясна, які пошкоджуються засобами для видалення залишків їжі, зокрема зубною щіткою.

 

Переглядів: 723
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua