РубрикиБез рубрики

Поки люди протестують, депутати голосують

У вівторок при неймовірному скупченні на Думській та довкруж неї правоохоронців і чолов’яг спортивної статури у цивільному відбулася чергова сесія Одеської міськради. Вочевидь, народні обранці таки добряче бояться народу, який їх обрав, що аж так ретельно (із залученням «Беркуту») перестраховуються. Важливо, щоб до наступних виборів одесити не забули ці прояви «порозуміння» з ними, виборцями, а також пам’ятали про рішення, ухвалені «захисниками інтересів городян», зокрема і на цій сесії. А понаухвалювали на ній багато чого цікавого.

Тим часом, поки по один бік огорожі, що відділяє одеситів від їхніх мандатизованих захисників, депутати роздавали землі, ринки, іншу власність міської громади, з другого боку парапетів городяни намагалися вкотре привернути увагу до проблем, які отруюють життя конкретним людям, цілим колективам й Одесі загалом...

У сесійній залі кипіла робота. Зважаючи на малочисельність гурту опозиційних депутатів, їхні голоси-протести губилися у домінуючій ноті «регіонально-родинської» більшості. Серед тої більшості і своїх суперечок не бракує, але, почергово вдовольняючи апетити один одного, там усе ж приходять до спільного знаменника в ухваленні потрібних їм рішень. Вочевидь, ще не дійшовши остаточної згоди щодо розподілу сфер впливу, а відтак і прибутків, цього разу депутати підтримали Олексія Костусєва і виключили з порядку денного вже давно заяложене питання про правила розміщення у місті тимчасових споруд для торгівлі. МАФізація (від абре­віатури МАФ, що розшифровується як «мала архітектурна форма») поки що й надалі проводитиметься за потаємними схемами. Питання про те, хто, де, коли і на яких умовах може встановлювати кіоски і всілякі будки для торгівлі,  й надалі висить у повітрі, тож «вирішувати» його у цей передкурортний період доведеться, як і досі, в «індивідуальному порядку». Якщо вірити чуткам, то в цій сфері ковдру на свій бік намагаються перетягнути Ігор Марков, Сергій Ківалов,  Геннадій Труханов, Олександр Пресман, Олексій Костусєв і не тільки. Чия візьме? Хотілося б бути оптимістом і сподіватися, що врешті-решт переможе інтерес одеської громади, а не когось із названих чи не названих осіб.

РубрикиБез рубрики

Цинізм? Українофобія? Чи...

Частий гість українських телеканалів, відомий шоумен і ведучий кулінарного шоу «Смак» на російському «Першому каналі» Іван Ургант, готуючи страву, сказав в ефірі: «Я порубав зелень, як червоний комісар жителів українського села». І, звертаючись до гостя програми – кінодраматурга й актора Олександра Адабашьяна, додав: «Ви почистили мій клинок», на що той відповів: «Я просто останки жителів... струшую». Висловлювання супроводжувалися сміхом глядачів за кадром.

Невдовзі у своєму Twitter Ургант вибачився, якщо це можна назвати вибаченням: «Я прошу вибачення у всіх жителів України, яких зачепив мій недоречний коментар в останньому випуску програми «Смак»... В якості самопокарання зобов’язуюся готувати в цій передачі тільки борщ, вареники, галушки по 2018 рік включно. А всіх народжених у мене з цього моменту дітей, незалежно від статі, називати Богдан». І поставив підпис: «Ваш Іван «Підчеревина» Ургант».

РубрикиБез рубрики

Не ті господарі землі

Порушені інтереси одеської громади

Прокуратура м. Одеси провела перевірку на предмет законності рішення міської ради від 19 лютого 2013 року. Цим рішенням вносилися зміни до рішення про надання КП «Парки Одеси» у постійне користування земельної ділянки по вул. Маразліївській, 1, з метою експлуатації парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва ім. Т.Г. Шевченка та надання згоди на укладення договору про встановлення постій­ного земельного сервітуту (обмежене право користування землею).

У ході перевірки виявлено порушення інтересів територіальної громади міста, а саме суттєве зменшення території об’єкта природно-заповідного фонду — майже на 3 гектари.

РубрикиБез рубрики

Меліорація податкових оаз

Шість великих країн ЄС оголосили війну податковим райським куточкам. Вони хочуть взяти за приклад американську модель боротьби проти приховування податків, повідомляє «Німецька хвиля».

Тиск на так звані податкові оази — чи то на Карибах, чи то в Європі — дедалі зростає. Шість великих країн Європейського Союзу — Франція, Великобританія, Італія, Польща, Іспанія та Німеччина — виступили з новою ініціативою проти приховування податків та ухиляння від їх сплати. Її представили на засіданні міністрів фінансів ЄС у Дубліні наприкінці минулого тижня. Ці країни ЄС хочуть у майбутньому автоматично обмінюватися даними про прибутки з капіталу. Завдяки цьому податкові установи зможуть легше стягувати передбачені законом суми з платників податків, які тримають свої гроші в ЄС.

РубрикиБез рубрики

Забракло лише три голоси...

Верховна Рада відмовилася знизити пенсійний вік для жінок з 60 до 55 років за наявності страхового стажу не менше 15 років. За відповідний законопроект № 1026, автором якого є позафракційний депутат Сергій Міщенко, у першому читанні проголосували 223 депутати при мінімально необхідних 226.

Одеситкам слід пам’ятати, що свою лепту у неприйняття цього законопроекту внесли й обранці Одещини. Так, Світлана Фабрикант проголосувала «проти», утрималися Юрій Крук та Вілен Шатворян, не голосували Сергій Ківалов, Сергій Гриневецький, Леонід Клімов, Ігор Фурсін та Олександр Пресман. Едуард Гурвіц, Олександр Дубовой, Давид Жванія та Володимир Куренной у таблиці поіменного голосування значаться як відсутні (за наявною інформацією, в Едуарда Гурвіца причина відсутності поважна — він хворіє).

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua