Коли закон зневажає законодавець...

Почала працювати Верховна Рада, і знову Партія регіонів демонструє свою зневагу до законів.

На рішення голосувати особисто треба було погодитися давно, а не вперто відмовлятися обговорювати це питання. Очевидно, що саме через Партію регіонів, а не опозицію не працювала Верховна Рада: вся Україна бачила, як нечесно голосують нардепи, і треба було нарешті покласти цьому край.

Зневага до державної мови України — це теж зневага до законів України. А зарозуміле висловлювання Єфремова, що всі, мовляв, знають російську, не виправдовує його зневаги до законів України. Україна — не Росія! Всім зрозуміло, що якщо кожен депутат виступатиме мовою своєї нації, то буде хаос. Єдина державна мова повинна об’єднати всіх.

Депутати всіх рівнів та чиновники повинні проводити засідання та звертатися до народу України державною мовою. У кандидатів в депутати не повинні приймати документи без документів, які підтверджують знання ними української мови. А поза засіданнями нехай розмовляють будь-якою мовою.

Більшість етнічних росіян приїхала в Україну після Другої світової війни, і не всі вони ставляться з повагою до українців, які дали їм притулок у своїй країні. Виховані радянською владою у дусі зверхності російської мови, вони зневажають мову країни, до якої приїхали жити, сіють міжнаціональну ворожнечу, намагаються повернути нас назад під гніт Росії через Митний союз. Найнебезпечніше те, що такі люди активно рвуться до влади. Тому для спокою всіх націй України, які віками жили в злагоді, потрібен такий закон, щоб у депутати всіх рівнів та в міністри допускали тільки тих, хто народився в Україні, незалежно від національності. Вони мали можливість з дитинства вивчати українську мову, любити Україну і поважати різні нації, які жили поруч з ними.

Слава Богу, що нова парламентська опозиція почала вимагати поважати наш закон про державну українську мову.

Більшість громадян України різних національностей розуміють, що їхні нації мають свої держави, де їхня мова є державною, і не претендують, щоб і в Україні мова їхньої нації набула статусу державної. Серед таких — і більшість росіян.

На жаль, ми допустили до влади українофобів. Навіть голова Верховної Ради не натискає кнопку відключення для тих, хто виступає не державною мовою. А він перший, хто повинен додержуватися закону, Конституції!

У США не вибирають в губернатори людей, які не народилися в Америці. Був тільки один випадок, коли губернатором став актор, який прожив в Америці 30 років і його знала вся країна і поважала. А у нас, буває, приїде якийсь бізнесмен з грошима і через 5 років стає не тільки громадянином України, а й депутатом місцевої, а то й Верховної Ради, призначається на високі державні посади. І при цьому зрозуміло, що його цікавить в Україні тільки збагачення, а не її незалежність, захист її державної мови, її національних інтересів.

Тож дуже прошу наших депутатів захистити нашу країну від таких заїжджих, щоб на майбутніх виборах поставити заслін усім байдужим до долі України кар’єристам.

А опозиції велика подяка за те, що захищають українську мову, бо в Одеській області більшість населення — етнічні українці, а захистити нас нема кому. Наша влада не з місцевих і нав’язує нам всім російську мову, розмовляє з нами тільки російською, а ми ж — етнічні українці, хоч і навчалися в школах та інститутах російською, але хочемо чути в своїй країні рідну мову, мову наших батьків, дідів та прадідів.

Людмила НАДІЄВА.
м. Одеса.

 

Переглядів: 714
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua