РубрикиКультура

Гармонія «Червоного квадрата»

У реєстрі одеських закладів культури і мистецтва поповнення: цими днями розпочав свою роботу музейно-виставковий центр сучасного декоративно-прикладного мистецтва «Червоний квадрат». Наразі до уваги відвідувачів там пропонують виставку живопису та напівкоштовного каміння — проект «LIGATURA».

З давніх-давен коштовні камені слугували прикрасами, а їх блиск і забарвлення захоплювали і дивували. Єгиптяни охоче носили прикраси з аметистів, смарагдів та бірюзи. Римляни найвище цінували сапфіри й діаманти. Семіраміда, Клеопатра та інші цариці давнини вважали найкращими перли. Мода Ренесансу та бароко віддавала перевагу кольоровому благородному камінню: сапфірам, смарагдам, топазам. Туалети дам і кавалерів епохи рококо виблискували діамантами. А епоха романтизму відкрила красу напівкоштовного каміння: гранатів, опалів, хризолітів та аквамарину. Згадуються коштовні камені й у Біблії — «дванадцять каменів Небесного Єрусалима». Камінь мовчить, та багато «розповідає»: починаючи з історії нашої планети і закінчуючи історією про свого власника…

Засновники центру «Червоний квадрат» — одеська «Академія ювелірного мистецтва», громадська організація «Музика живопису» і громадське об’єднання геологів, гемологів, любителів і колекціонерів кристалів та мінералів «Установа культури «Музика Землі»» — хотіли б, щоб люди частіше замислювалися над цим зокрема та над красою світу — загалом. Точніше — шанували природу, головного художника світу.

Побачити зв’язок та залежність між творчістю людини і природи можна, відвідавши першу частину проекту «LIGATURA» — виставку «Стискаючи простір до образу», де картини одеситки Оксани Спіндовської-Паламар поєднуються з гемологічною колекцією. Кожне її полотно доповнюється, перегукується зі стендом з окремим камінцем, що гармоніює йому за кольором. Лігатура — це допоміжний сплав, домішок інших металів до срібла, золота, що надає їм додаткової твердості. Та тільки глядачеві вирішувати, що тут є лігатурою: картини доповнюють каміння чи навпаки.

У планах новоствореного центру — цикл виставок, робота з молодими одеськими художниками, ювелірами та прикладниками. Керівництво «Червоного квадрата» готове надати їм свої зали для експонування, для лекцій, екскурсій, створення студій тощо.

Центр розташовується в приміщенні «Академії ювелірного мистецтва» за адресою: вул. Буніна, 18.

Олена МИЛОСЕРДНА.

Переглядів: 674
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua