РубрикиБез рубрики

Привиди з фортеці?

У той час, коли в місцевих засобах масової інформації не вщухають пристрасті, ламають списи Білгород-Дністровський міськвиконком і комунальне підприємство «Фортеця» з приводу того, де саме спорудити туалет на території Аккерманської твердині і не виключено, що без суду не дійдуть до згоди, всеукраїнська інформаційно-розважальна газета «События недели», можна сказати, приголомшила іншим.

Як повідомляє це видання, наша старовинна фортеця з багатющою історичною минувшиною розташована... в аномальній зоні. За переказами, тут спостерігалося багато дивного, незрозумілого. Так, досі точно невідомо, хто й коли саме побудував цю старовинну кам’яну фортифікацію. Цілком можливо, що існувала вона з прапрадавніх часів, ще до появи тут греків. Не всі знають, що під фортецею пролягла ціла мережа підземних ходів.

Краєзнавці Владислав Челпанов і Сарвар Скляр зібрали багато тутешніх легенд і свідчень. Як розповідали їм місцеві жителі, час від часу вони бачили дивні рогаті істоти, котрі з’являлися на поверхні невідомо звідки. Газета цитує турецького мандрівника Евлія Челебі, який в епоху Османської імперії побував у наших місцях під час перебудови фортеці в 1657 році. Що він побачив? Коли вичищали рів, несподівано відкрився вхід у велику печеру. Багато воїнів увійшли в неї і винесли звідти чимало пожовтілих людських черепів, але втричі більших від черепів його сучасників. Потім витягли кістки рук і ніг завдовжки по п’ять-шість ліктів. Знайшли фрагменти ребер і стоп два-три аршини завдовжки. Подивилися на цей «скарб» люди і мовили: «Все у волі Аллаха» та поклали все назад у печеру, замурували вхід.

Про істот з рогами на голові й до того ж дуже смердючих вперше заговорили в другій половині минулого століття. У збірнику «Легенди старовинного міста» Челпанов і Скляр пишуть: «Підлітки ловили рибу на березі біля фортеці і при місячному світлі помітили кілька людських фігур, які рухалися по фортечній стіні. На голові вони мали роги. Що ці істоти добували собі поживу, сумніви розвіялися після нападу на водія хлібного фургона. Той запам’ятав чиїсь сильні руки й гострий запах болота та сирості. Встиг ще побачити рогаті тіні на бруківці».

Різні версії щодо «рогатих» висували дослідники. Припускали, що, можливо, це румунські солдати-дезертири, котрі ховалися тут з часів війни. Адже форма пілотки нагадувала роги і в темряві їх цілком можна було сприйняти за монстрів. Та навряд чи це так.

Існує ще одна гіпотеза: либонь, на околицях стародавнього міста живуть мутанти або представники побічної гілки людства. Підтверджень нема ніяких. Описаної печери з дивовижними людськими останками поки що не знайшли.

Оскільки в районі фортеці іноді бачать НЛО, то виникла версія про інопланетне походження чудовиськ. І знову ніяких доказів.

Зустрічі з «підземними смердючками» закінчилися в кінці 1960-х, коли після землетрусу завалило підземні ходи фортеці. Могли знищити їх і випари метану.

Сприймати чи ні ці версії-припущення — справа кожного. Але те, що наша стародавня Аккерманська фортеця зберігає у собі силу-силенну нерозгаданих таємниць, сумніватися не варто. Епохи тисячоліть залишили там свій слід. Відкрити ж, пізнати їх — це вам не сьогоднішні суперечки в пошуках істини про дислокацію майбутнього туалету.

Олеся МИКОЛЬЧУК.

Переглядів: 589
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua