РубрикиБез рубрики

Ананаси Нечорнозем’я і локшинові кущі

Першого квітня засоби масової інформації люблять веселити своїх глядачів-слухачів-читачів не тільки жартами, а й розіграшами.

Десь з десять років тому одеська залізнична газета «Чорноморський гудок» вийшла з повідомленням про поповнення транспортного парку двоповерховими електричками. Для переконливості було вміщено зображення електропоїзда, отриманого з допомогою комп’ютерної техніки. Не відомо, скільки читачів усміхнулися цій витівці, але невдовзі до редакції надійшов гнівний лист, у якому якийсь інженер доводив, що таку електричку ніяк не можна випускати на лінію, оскільки контактна мережа не пристосована до її висоти.

Іншого разу російське телебачення показало сюжет про те, як у глибинці Нечорнозем’я виросли... ананаси. Репортер попросив агронома господарства поділитися досвідом, і той розповів, що ананаси можна вирощувати, як хрін, увіткнувши обрізану гичку в землю, щоправда, на зиму її треба утеплити. Однак промовчав, що заради ефекту на ділянці заздалегідь просто прикопали з десяток привезених жартівниками ананасів.

А як вам подобається така інформація? Завдяки аномально теплій зимі у Швейцарії різко скоротилася популяція спагетного довгоносика, який майже повністю знищував цю культуру. І на спагетних плантаціях виріс небачений урожай. У першоквітневій програмі ВВС на екранах було показано, як щасливі «швейцарські селяни» збирають спагеті з кущів. Після передачі знайшлися глядачі, які просили редакцію розповісти, як виростити спагетні кущі у домашніх умовах. Відповідь була не позбавлена гумору: «Паросток спагеті слід помістити в банку з томатним соусом і сподіватися на краще».

Часто нашу увагу полонять історії про єті — дивовижних створінь, які живуть у недоступних місцях. Чи не найпершою такою розповіддю, надрукованою на сторінках «Московских ведомостей» у 1746 році, була вигадка про «дикого мужичка», спійманого у Сибіру. Він начебто був голим, вкритим лише лускою, з пазурами, а волосся його нагадувало звірину шерсть. А ще він ковтав живими риб та змій.

Розіграші бувають добрими і злими, необразливими й осудливими. Відомий співак Сергій Пєнкін якось, перебуваючи на гастролях, не виявив у своєму готельному номері звичного гардеробу. Негайно на місце пригоди було викликано поліцію. У холі до співака підійшов охоронець правопорядку з маленькою кімнатною собачкою на повідку і, перехопивши недовірливий погляд на собачку, заспокоїв: «Ви не зважайте на її зріст, вона вже розкрила 40 злочинів». Після цього артиста запросили пройти до номера і показати, що й звідки в нього пропало. Коли піднялися до апартаментів і співак відчинив двері шафи, сталася несподіванка: звідтіля, із шафи, йому простягли букет квітів, усі довкола зааплодували. Виявляється, що й у такий спосіб можна вітати з днем народження.

У 1835 році американська газета «Нью-Йорк Сан» повідомила про відкриття життя на Місяці. При цьому газета зіслалася на відомого британського астронома Джона Хершеля, який перебував у тривалій поїздці в Африці. Усвідомлюючи те, що вигадка йтиме до Африки дуже довго й обману ніхто не розкриє, газета розповіла: мовляв, учений зібрав там дивовижний телескоп, який дає змогу чітко побачити, що діється на Місяці. З номера в номер повідомлялося про все нові і нові відкриття. Спершу астроном начебто побачив на супутнику Землі ліси і гори, наступного разу помітив бізонів. Але й цього для збудження уяви обивателя було мало, тому там з’явилися ще й сферичні земноводні, які, наче кулі, котилися узбережжями морів. Були там і дикуни, і розумні істоти, схожі водночас на летючу мишу і людину. Мишолюди мешкали в оселях із золотими дахами... Читачі з нетерпінням чекали нових повідомлень. Але згодом газета поінформувала, що телескоп зламався і відремонтувати його неможливо, та й взагалі — вся ця історія могла бути вигадкою. Отже, репутація видання не постраждала. А головне — різко піднявся його тираж.

Втім, і сьогодні Місяць огорнутий таємницею. Час від часу з’являються повідомлення про те, що він вже заселений інопланетянами і землян там не чекають. Мовляв, сигнал про це отримав американський астронавт Ніл Олден Армстронг, який 21 липня 1969 року першим ступив на місячну поверхню. Але цю інформацію одразу було засекречено.

З давніх часів, коли люди приносили жертви ідолам, їм притаманна віра в щось незбагненне. Можливо, ця віра стала й причиною нових вигадок про Місяць. Вигадки вигадками, але в історії з Армстронгом є такий цікавий факт. У 2011 році в інтерв’ю журналу «Esguire» він сказав: «Астронавти не помирають по суботах. Принаймні, я не знаю жодного випадку». Астронавт помер через рік 25 серпня в суботу. Чи не якісь зверхні сили покепкували над його висловлюванням?

Гумор притаманний усім нормальним людям, у тому числі й народним депутатам. Скажімо, екс-нардеп Тарас Чорновіл одному з загальнодержавних видань розповів про кілька законодавчих витівок: «Досі всі згадують законопроект Терьохіна про сало (хотів заборонити вивозити «національне надбання» з країни). Я й сам вносив «хуліганські» законопроекти до Ради. Кілька років тому мене так дістали масони, що я запропонував саджати на 15 років за закриті товариства, де приносять присягу за значенням вище державної. Паніку документ викликав добрячу». Пригадав Тарас Чорновіл і те, як колись посварився з нардепом-«регіоналом» Сергієм Ківаловим та вніс до парламенту законопроект з невеличким приписом про ліквідацію фінансування Ради юстиції, яку тоді очолював Ківалов. «Найцікавіше, — зауважує автор провокації, — законопроект пройшов два комітети, ніхто нічого не помітив! І тільки в третьому побачили: щось тут не так, і його «зарубали».

...В Одесі — «Гуморина». Смійтеся на здоров’я, але пам’ятайте, що і в жарті треба міру знати.

Валентин ЩЕГЛЕНКО.

Переглядів: 661
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua