РубрикиБез рубрики

Вищий спецсуд погодився: Луценка арештували незаконно

Вищий спецсуд виніс рішення у справі за заявою Юрія Луценка про перегляд постанов Печерського та Апеляційного судів щодо обрання йому запобіжного заходу, повідомила «Українська правда».

Незважаючи на те, що суд відмовив у розгляді цього епізоду окремо від розгляду в касації всієї справи, в ухвалі наголошується на необхідності виконання рішень щодо Луценка Європейського суду з прав людини.

«Водночас, як видно з наявних матеріалів, у справі щодо Луценка Ю.В. факти порушень його процесуальних прав під час затримання, зміни, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту вже встановлені Європейським судом. Рішення цього суду є обов’язковими до застосування національними судами, як джерела права», — сказано в ухвалі. «Отже, суд касаційної інстанції при розгляді касаційних скарг засудженого Луценка та перевірці законності прийнятих по справі остаточних рішень (вироку та ухвали щодо цього вироку) безперечно має можливість взяти до уваги практику Європейського суду, його висновки у цій конкретній справі та в інших», — вважають судді Вищого спецсуду.

Водночас суд вирішив, що «вимоги заявника про окреме оскарження судових рішень щодо запобіжного заходу та їх скасування поза межами касаційного провадження, в якому переглядаються остаточні рішення по суті справи, не узгоджуються з положеннями КПК 1960 року».

Згадане рішення винесли судді Ірина Григор’єва, Жанна Єленіна (виносили вироки у справі вбивць Георгія Гонгадзе), Тетяна Шилова, Володимир Британчук та Юрій Фурик.

Представник інтересів Юрія Луценка у Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко вважає, що це «рішення має один вагомий позитив». «Дуже важливо, що Вищий спеціалізований суд прямо вказав, що при розгляді касаційної скарги Юрія Луценка той-таки Вищий спецсуд мусить взяти до уваги те, що ЄСПЛ вже визнав упередженість суду щодо Луценка та зловживання механізмами кримінального переслідування з метою усунути його з політичного життя... Рішення ЄСПЛ дає Вищому спеціалізованому суду достатні підстави скасувати вирок щодо Луценка та повернути справу для нового розгляду, звільнивши Луценка з-під варти. Це єдино можливе законне рішення касаційної інстанції. Воно стане маркером — чи ж таки прагне Україна євроінтеграції, чи лише вдає», — наголосила адвокат.

Як відомо, Вищий спецсуд досі не розглянув касаційну скаргу на вирок Печерського суду щодо зловживань Луценка при видачі квартири його водієві і святкування Дня міліції. Суд не розглядає справу 7 місяців, оскільки спершу в нього не було кімнати для роботи з секретними документами, потім суддя Тетяна Широян 2 місяці отримувала доступ до державної таємниці. 24 грудня 2012 року суддя Широян отримала квартиру ціною близько 800 тисяч гривень, після чого пішла у відпуску, а потім на лікарняний через те, що начебто зламала ліву руку. Суддя на лікарняному до 22 лютого.

Як стверджують джерела «УП», розгляд основної справи Луценка відбудеться не раніше квітня 2013 року.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини під час арешту Юрія Луценка: два порушення параграфа 1 статті 5 (право на волю й безпеку) щодо арешту й ув’язнення Луценка, порушення параграфа 2 статті 5 (право бути інформованим щодо причини арешту), два порушення параграфа третього статті 5 (право заперечити своє утримання під вартою) і порушення статті 18 (обмеження щодо застосування обмеження права).

Замість P.S. Учора, під час «Розмови з країною» президента Віктора Януковича, що транслювалася кількома національними телеканалами, відповідаючи на запитання журналістів, що він мав на увазі, коли сказав на зустрічі з польським колегою, наче в питанні Тимошенко і Луценка скоро буде знайдено компроміс, глава держави роз’яснив: «Я свідомо не коментую це, щоб не тиснути на суд чи наказувати посадовцям (пенітенціарної служби — Прим. «УП»)... Але такі питання, як створення умов, наприклад, для Тимошенко, які вона вимагає, я б прибрав ці камери. Щоб вони не дратували нікого. Якщо мене чують ці працівники, я б дуже хотів би, щоб вони це зробили».

Стосовно ситуації з Луценком, то президент висловив готовність розглянути це питання (можливо, питання амністії) після проходження справи в касації.

На запитання, чи можливі законодавчі зміни для звільнення Юлії Тимошенко, Віктор Янукович сказав, що це неприпустимо — змінювати законодавство під конкретну людину. «Законодавчі зміни, штучні під будь-яку людину, такого в жодній країні нема. Є загальні правила… Якщо Тимошенко не винна і суд це визнає — будь ласка. Якщо вона винна, то хай заплатить ті кошти, на які вона принесла збитки державі...» — відповів він.

Слід зауважити, що спілкування президента з країною було оповите таємничістю, а на майданчики, з яких ставили запитання, пропускали запрошених і перевірених людей. За інформацією сайта «Думская.net», Одеса спілкувалася з президентом з території дитячого садочка, яку охороняли десятки правоохоронців.

 

Переглядів: 751
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua