РубрикиБез рубрики

Якщо Україна досягне відчутного прогресу...

25 лютого у Брюсселі відбудеться XVI саміт ЄС—Україна. Європейський Союз представлятимуть президент Європейської ради Герман Ван Ромпей та президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу. На саміті також будуть присутні Ґюнтер Г. Еттінґер, європейський комісар з енергетики, та Штефан Фюле, європейський комісар з розширення та Європейської політики сусідства. Україну представлятиме президент Віктор Янукович, повідомило «Чорноморським новинам» офіційне представництво Європейського Союзу в Україні.

Основною темою обговорень під час саміту стане програма реформ в Україні, пов’язана з можливим підписанням Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, яка також передбачає створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Окрім того, лідери торкнуться таких питань:

 — політичної асоціації, що передбачена парафованою Угодою про асоціацію, а також конкретних аспектів, закріплених у висновках Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 10 грудня 2012 року;

 — економічної інтеграції, а саме питань, що стосуються торгівлі та створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі; макроекономічної ситуації в Україні та можливості надання Євросоюзом макрофінансової та фінансової допомоги; енергетики; управління державними фінансами; реформи сфери управління;

 — мобільності, включаючи останні досягнення у впровадженні Плану дій з візової лібералізації та ратифікації оновленої Угоди про спрощення оформлення віз;

 — регіональних та міжнародних питань, які стосуються головування України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі і підготовки до саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді; відносин з країнами-сусідами.

Напередодні саміту Європейський Союз нагадує, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписаною на саміті Східного партнерства (Вільнюс, листопад 2013-го), якщо Україна здійснить рішучі дії та досягне відчутного прогресу в трьох ключових сферах. Цими сферами є: досягнення відповідності парламентських виборів 2012 року з міжнародними стандартами та здійснення належних дій після виборів; досягнення поступу в розв’язанні питання вибіркового правосуддя та уникнення повторення цих проблем у майбутньому; здійснення реформ, визначених в Порядку денному асоціації, що був спільно ухвалений Україною та ЄС.

Як нагадує представництво ЄС в Україні, Європейський Союз та його держави-члени продовжують залишатися найбільшим донором фінансової допомоги нашій державі. Від 1991 року обсяги допомоги, яку надав Україні Євросоюз, сягнули понад 3 мільярдів євро. Обсяг допомоги, виділеної ЄС у рамках Інструменту європейської політики сусідства між 2011 та 2013 роками, дорівнює 470 мільйонів євро.

За даними 2011 року, ЄС є другим найбільшим торговельним партнером України (після Росії): на нього припадає 29% усієї зовнішньої торгівлі України. За останні десять років обсяги двосторонньої торгівлі виросли понад 160%, що перевищує середні показники торгівлі ЄС з рештою країн світу. Інвестиції з ЄС до України також стрімко виросли  — від 14 мільярдів євро в 2008 році до майже 24 мільярдів у 2011-у. Торік обсяги торгівлі між ЄС та Україною перевищували 38 мільярдів євро; експорт із ЄС до України сягав 24 мільярдів; експорт України до ЄС  — 14,5 мільярда.

Важливою сферою стосунків між Україною та ЄС залишається енергетика. У лютому 2011 року Україна приєдналася до європейського Енергетичного співтовариства. ЄС надає підтримку реформам українського газового ринку відповідно до правил і стандартів ЄС, а також інтеграції України до внутрішнього енергетичного ринку ЄС. Євросоюз також є ключовим партнером України в модернізації її газотранспортної інфраструктури.

У візовій сфері Україна та ЄС підписали оновлену Угоду про спрощення оформлення віз, яка набуде чинності після завершення ратифікаційного процесу. Крім того, зараз виконується План дій з візової лібералізації, що визначив умови, які слід виконати перед можливим запровадженням безвізового режиму для громадян України, котрі подорожують до ЄС.

Україна є учасницею ініціативи ЄС «Східне партнерство», що ґрунтується на спільності цінностей та принципах демократії, шануванні прав людини, засадничих свобод та верховенства права. Саміт Східного партнерства у Вільнюсі, який відбудеться в листопаді 2013 року, стане ще однією можливістю засвідчити вірність ЄС поглибленню відносин зі східними країнами-сусідами.

Переглядів: 802
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua