РубрикиБез рубрики

Вже не двісті, й ті під загрозою

«Кожна сходинка знаменитих Потьомкінських — продана!» — з такою шокуючою заявою у понеділок виступили перед журналістами представники Національного координаційного комітету сприяння протидії корупції та Південноукраїнської екологічної ради.

За їхніми словами, не за горами той час, коли сходи перетворяться на своєрідну доріжку з трусами-шкарпетками-нічними сорочками: вже сьогодні тут продається різне начиння — починаючи від сувенірів, медалей, прикрас і закінчуючи спідньою білизною. Не кажучи вже про дивакувату стару ворожку, яка на відмову поспілкуватися з нею й «позолотити ручку» проклинає одеситів та гостей міста як справжнісінька відьма зі страшного фільму. Вона щоранку стає на обжиту двадцяту сходинку знизу (до речі, спочатку східців було 200, та проектувальники Приморської вулиці вісім з них засипали) й почувається на ній повноправною господинею. А як же інакше? Мзду «за процедурою й усіма правилами» в чиїсь кишені заплатила, а отже, й боятися нічого.

На цьому шокувати присутніх організатори прес-конференції не припинили. За їхніми словами, частина території біля Потьомкінських сходів відвойована через Приморський районний суд (суддя Денис Донцов) приватною особою Оленою С. Такий останній сюрприз зробило одеситам БТІ (Бюро технічної інвентаризації), яке 1 січня 2013 року втратило будь-які повноваження на реєстрацію нерухомості (вони перейшли органам юстиції). За три дні до кінця року, говорили учасники прес-конференції, комунальне підприємство оформило якомусь бізнесменові документи на частину підпірної стіни Потьомкінських сходів (там, де зараз бутафорський «карантин» з гарматами для фільму Микити Михалкова). Далі ще цікавіше: в свідоцтві про право приватної власності ця конструкція фігурує як двоповерховий будинок за адресою: Приморська вулиця, 7/11 (за цим номером насправді розташований гуртожиток, який жодного стосунку до приватизованого майна не має). Таким чином, у будь-який час ця жіночка може звести на «своїй власності», що душі заманеться. Саме з цього приводу й заварилась каша: представники нацкомітету та екологічної ради за допомогою ЗМІ звернулися з протестом до мера й прокурора міста. Ті зреагували вже під час сесійного засідання: депутат Олег Звягін звернувся до прокурора Одеси Геннадія Фуртату із запитом про проведення перевірки інформації щодо приватизації приватною особою частини Потьомкінських сходів. У запиті йдеться, що в 2012 році рішенням суду підприємець приватизувала підпірну стіну під Приморським бульваром. У документах стіна фігурує як двоповерховий будинок, який вона звела більше 15 років тому. Запит депутата підтримали 88 його колег. Голова постійної комісії міськради з комунальної власності Олександр Матвєєв відзначив, що йдеться про руїни старовинного рибного ресторану Товариства офіціантів Одеси. «Місто ще навесні намагалося оформити його як комунальну власність, але не вийшло, і тепер будівлю приватизували», — сказав він.

Якщо ситуацію не вирішать, організатори прес-конференції пригрозили чиновникам, що теж почнуть у такий же спосіб скуповувати землю на Думській: спорудять біля мерії картонний будинок, а потім за відкати приватизують його. Якщо ж справою не зацікавляться правоохоронці, організатори протесту проти приватизації сходів самі подадуть позов до суду з вимогою скасувати попереднє рішення.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 670
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua