А є ще й бюджет не народний?

Нещодавно керівництво Одеської обласної ради 6-го скликання, а саме її голова Микола Пундик разом із заступниками Миколою Тиндюком та Олексієм Гончаренком, провели прес-конференцію за підсумками роботи облради в 2011—2012 роках.

За цей час відбулося 18 пленарних засідань, на яких прийнято близько 700 рішень щодо різних сфер господарювання та життєдіяльності області. На сесіях було підтримано 69 депутатських запитів, схвалено близько 50 програм розвитку і спрямовано 8 звернень до вищих органів державної влади.

Серед нововведень у роботі депутатів учасники прес-конференції назвали виїзні засідання апарату обласної ради, в ході яких проводяться професійні консультації для представників місцевого самоврядування. За словами Олексія Гончаренка, ще однією відмінною рисою роботи облради нинішнього стала відкритість. Посадовець підкреслив, що за останні два роки на сесіях не порушувалося жодного питання про незаконну передачу власності, про нецільове використання коштів тощо. Микола Тиндюк, в свою чергу, додав, що в рейтингу «Форбс» за відкритістю обласних бюджетів Одещина посіла перше місце.

І все ж головним досягненням чиновників і депутатів за останній рік очільники обласної ради вважають успішну реалізацію ініціативи голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука — програми «Народний бюджет» (а буває ще й не народний? — Прим. Ред.). Так, за словами Миколи Тиндюка, найважливіше в цьому проекті — спілкування людей з владою, яке успішно відбувається завдяки закріпленню депутатів за районами. «Влада пішла до людей, не сховалася. Не просто слухали людей, а, як виявилося, і почули їх. І це знайшло відображення в тих наших рішеннях, які приймалися на рівні облради», — зазначив перший заступник голови обласної ради.

Успішно, на думку Миколи Пундика, виконується і програма розвитку північних районів області. Так, за його словами, лише в минулому році на виконання заходів, передбачених цією програмою, з різних джерел було направлено близько 24 мільйони гривень. На ці кошти проведено реконструкцію водопровідних мереж у Кодимі. Не зупинилася і робота з газифікації в Красних Окнах, селах Ананьївського, Любашівського, Фрунзівського та Ширяївського районів. Крім того, зазначив голови облради, частина коштів пішла на реконструкцію і ремонт деяких дошкільних та медичних установ у депресивних районах.

Серед проблемних питань керівництво ради виокремило кошти фонду регіонального розвитку, а точніше — їх відсутність. За словами Миколи Пундика, вони досі не розподілені через проблеми в законодавстві: більше двох десятків законів потребують змін. «Верховна Рада, ви бачите, як працює, а точніше кажучи — не працює. Ми сидимо без цього фонду. Торік у цей час фонд у нас уже був, і в березні ми проводили невелику сесію щодо розподілу відповідних коштів. Насправді це політиканство, яке відбувається у Верховній Раді, дуже сильно вдарить по нашому з вами реальному життю», — вважає він.

Існують проблеми і з екологією. Так, за даними Миколи Пундика, в області понад 270 незаконних видобувників корисних копалин, тоді як легальні ліцензії отримали близько 40 компаній. Свого часу від недобросовісних видобувників сильно постраждав лиман Куяльник. Тепер обласна влада думає, як цю проблему вирішувати. З приводу його пересихання було створено комісію, в рамках якої відбувалися слухання, де вчені представляли свої підрахунки і знайомили з необхідними для порятунку лиману заходами, було також прийнято програму, однак подальших конкретних дій не зроблено. Керівництво ради констатувало: гроші на фінансування представлених проектів потрібні чималі, і їх нема.

Що стосується планів на майбутнє, то цього року депутати займатимуться, зокрема, культурною спадщиною. Так, у планах до грудня відремонтувати, нарешті, Музей морського флоту. На це з обласного бюджету розвитку та Міністерства інфраструктури буде виділено 20 мільйонів гривень. Також в цьому році планується завершення реконструкції Одеського театру ляльок. Частину коштів вже було виділено рішенням минулої сесії облради, ще два мільйони область сподівається знайти згодом. Значно гірше справи з реконструкцією будівлі одеського Театру юного глядача. За словами Миколи Пундика, область не може виділити необхідну суму, тому питання доведеться лобіювати на державному рівні.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Переглядів: 945
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua