РубрикиБез рубрики

Ріг достатку, вітряк та гарба для Брюсселя

Вироби з тіста, виявляється, можна не тільки споживати, а й оглядати, як витвори мистецтва.

Що ж можна зробити із тіста, якщо не пироги та вареники? — засумніваєтеся ви. І дарма. Наприклад, з солоного тіста майстрині виготовляють мистецькі картини в народному стилі, обереги. Такий калачик або пряник вже не з’їси, він викликає тільки естетичний апетит.

Схожі вироби дедалі частіше зустрічаються на виставках прикладного народного мистецтва, які проходять у містечках на півночі Одещини. На перший погляд, ця техніка проста. Потрібно лише замісити тісто: в пропорції 1:1 взяти борошна та солі, додати трохи води для склеювання маси, щоб вона стала податливим матеріалом для ліплення. Потім руками, як з пластиліну, творити все, що заманеться, наскільки вистачить хисту та фантазії. Працюють майстри в основному без інструментів, тільки руками. Тут потрібен талант і художника, і скульптора. Й саме тому удавана простота насправді є вишуканим напрямком творчості.

Так народжуються справжні картинки: село з коровами, що пасуться на лузі, хати з тинами, селянки в строкатих блузах і спідницях... Північні райони області переважно населяють українці, росіяни та молдовани. Тож майстри відображують у своїх творіннях сюжети з їхнього життя, побуту і звичаїв.

Але не тільки народні умільці так оригінально використовують тісто. Справжні шедеври випікають і майстри Котовського хлібозаводу, в доробку яких і величезний ріг достатку, і вітряний млин, і селянський віз... Ці вироби побували на виставці в Брюсселі в рамках Дунайської конференції, коли Одещина представляла Україну в Бельгії. Саме котовським пекарям керівництво області тоді доручило відповідальну місію. І праця наших майстрів викликала чималий інтерес у європейців. Адже виліпити ці речі, спекти їх так, щоб вони набули завершеного вигляду, дуже непросто. До речі, і ріг, і вітряк, і віз мають суцільну структуру, а не зібрані з окремих деталей. Спочатку для них були зроблені металеві каркаси, на які вкладалося тісто. У такому вигляді воно і випікалося. Працювали над шедеврами майстер Наталія Слинько та начальник цеху Валентина Данилевич.

Подорожує продукція заводу і його художні вироби з тіста й виставковими павільйонами України. Побувала, зокрема, на Сорочинському ярмарку. Там вироби «Північний пряник» і «Печиво вівсяне» посіли призові місця. А в дегустаційному конкурсі, який відбувся у Києві, «Слойка-равлик з маковою начинкою» була другою.

Не так давно у Котовську відбулася чергова виставка-дегустація продукції цього підприємства. На ній пекарі представили весь свій асортимент. Ознайомитися з виробами зібралися не лише місцеві підприємці, а й із сусідніх міст та сіл. На виставці було представлено багато новинок, які нещодавно зійшли з виробничого конвеєра, як-от дитячі солодкі сухарики з глазур’ю, салатні сухарики з натуральними приправами.

— Ці новинки стали саме нашою ідеєю, — розповіла регіональний комерційний директор холдингу «Золотий врожай», до якого входить завод, Наталія Герасимович. — На базі «Одеського короваю» у холдингу є харчова лабораторія, де постійно працюють над новими продуктами. Саме з ініціативи нашого заводу була відпрацьована снекова група — солодкі і солоні сухарики. Крім сухариків, з Котовська в Одесу постачаються кондитерські вироби та булочки. Приємно, що вибагливі одесити з-поміж безлічі пропозицій високо цінують саме нашу продукцію.

Зауважу, що Котовський хлібозавод є одним з найбільших підприємств з виробництва хлібобулочної і кондитерської продукції в Одеській області. Перший хліб тут випекли у 1974 році. На підприємстві працює понад 220 осіб, випускається до 17 тонн продукції щодоби. В асортименті, відомому під торговою маркою «Булкін», представлено близько 100 найменувань продукції, яка реалізується не тільки на Одещині, а й у Вінницькій, Кіровоградській областях, Криму та Києві, і навіть у країнах близького зарубіжжя. Хлібозавод був переможцем Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота Фортуна», має медаль і диплом «Лідер національного бізнесу». Підприємство нагороджене дипломом Національного Сорочинського ярмарку «За високоякісну смачну продукцію», є лауреатом всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України», переможцем конкурсу «Одеська якість».

Віра ТИХОНОВА

 

Переглядів: 913
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua