Обмежені у доступі до друкованого слова

Про те, що ситуація з реалізацією та доставкою періодики в Україні є такою, що несе загрозу свободі слова, зазначалося у минулорічному звіті міжнародної медіа-спільноти «Зробіть свободу слова реальністю, пане Президенте». У документі, зокрема, зазначалося:

«Друкована преса дає можливість детально та глибоко вивчити важливі питання, які дозволяють громадянам розуміти сутність речей, і забезпечує кращу підзвітність влади та бізнесу.

Маючи це на увазі, громадяни України мають доступ до друкованого слова через два основні канали — через мережу роздрібних точок і через систему передплати та доставки до їхніх домівок. За кількістю торговельних точок на душу населення Україна є однією з найгірших країн у Європі: кількість точок продажу преси у вісім разів менша, ніж у менш населеній сусідній Польщі, і приблизно в 15 разів менша, ніж у таких країнах, як Франція або Німеччина. В Україні налічується близько 8000 точок продажу преси, тобто одна точка на більш як 5700 осіб...

Учасники місії чули від багатьох видавців, що продаж газети в кіосках є нерентабельним і що у дистрибуції преси багато проблем, особливо в регіонах. Поштова доставка часто є невчасною у зв’язку з неефективністю роботи пошти. Можна стверджувати, що будь-яке обмеження доступу до інформації — або через відсутність точок продажу преси (кіоски), або іншим чином — впливає на розвиток свободи слова, економічну самостійність засобів масової інформації, а також зміцнення прав громадян на доступ до інформації...

Обмежений доступ до друкованого слова значно підвищує ризик державного контролю над інформацією, провокуючи людей більше покладатися на альтернативні і неперевірені джерела інформації, що підвищує ризики використання інформації для маніпулювання думкою громадськості.

Місія дійшла висновку, що видавці преси перебувають під постійним тиском — як шукаючи нові способи розповсюдження своїх газет, так і внаслідок дії обмежувального законодавства щодо кіосків та інших торгових точок, що перешкоджає здатності видавців продавати газети...»

Переглядів: 790
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua