Не заважайте залишатись українцями!

Дорога редакціє! Насамперед хочу подякувати вашим працівникам за те, що на сторінках своєї газети розповідаєте українцям рідною українською мовою, що ми живемо в Україні, на Богом даній землі, розкриваєте замовчувані факти історії. І до болю прикро стає, коли водночас не вщухає свистопляска українофобів і щодо мови нашого народу, і щодо незалежності нашої держави взагалі. Все це дико чути.

Розповім трохи про себе. Я народився, виріс і навчався в Аргентині. Розмовляв так званою аргентинською — кастильською мовою (один з діалектів іспанської). Згідно із демократичними законами, конституцією цієї держави, я в ній завжди аргентинець і якщо проживаю там, повинен виконувати всі закони цієї держави, незалежно від власної національності, походження. І коли мене беруть на державну службу, маю вільно володіти, говорити, писати державною мовою. Ця умова — беззастережна.

До приїзду в Україну, а це сталося в далекому 1956-у, я побував у багатьох демократичних країнах світу, де, як і в Аргентині, населення складається з представників різних народностей, що сформували свої держави, — Іспанії, Франції, Італії, Англії, Німеччині та інших. Але там повне розуміння, що будь-яка країна — це насамперед національна держава і її невід’ємні атрибути: мова, культура, інші складові національної самобутності. Ніде я не чув, щоб чиновники, починаючи від найвищих і до найнижчих посад, зверталися до свого народу мовою іншої держави. Як це робиться в Україні.

Не раз я прагнув докопатися, чому це так. Якось, працюючи ще в Луцьку художником-оформлювачем у кооперативному товаристві «Укоопхудожник», де всі 12 колег спілкувалися винятково російською мовою, поцікавився, чому не послуговуються українською — живуть же в Україні. Й один з колег порадив мені ніколи таке не питати, бо, мовляв, живуть у закритій зоні, де місцева влада україномовних одразу зарахує до «ворогів народу». Пояснив: у «закритій зоні» хазяйнує НКВС, і його агенти пильно вишукують українців, що мріють про самостійність України.

Не чув української мови і в Одеському художньому училищі імені Грекова, де пізніше навчався. Всі предмети викладалися винятково російською. І під час роботи в Одеському відділенні Художнього фонду України...

Одне слово, в Україні живу вже майже 60 років, але не відчуваю, що живу саме в Україні. Бо що в ній українського? Тим більше, паростки відродження українськості безжально нищаться. А це вже трагедія народу, який вирішив будувати власну, незалежну державу. Народу, який пережив 300-літнє ярмо сусідньої держави, голодомори, всілякі репресії, чим хотіли знищити українців у їхній рідній країні.

То може вже досить? І припиніть, чиновники-українофоби, мишачу метушню щодо «переписування історії». Не треба її переписувати, а треба, нарешті, написати правду, як усе діялося. Без брехливих, упереджених партійних і релігійних нашарувань. Не заважайте українцям залишатися українцями. І не сподівайтеся, що вони відступлять. Народжений в Аргентині, я — українець і громадянин України, готовий скрізь і у всьому відстоювати, зміцнювати її державність. А тим, кому з нами не по дорозі... Що ж, для кожного — світ широкий.

Альберто ПАВЛЮК,
художник, ветеран праці.
м. Одеса.

 

Переглядів: 853
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua