РубрикиБез рубрики

Відстояли гаражі. Чи надовго?

Конфлікт навколо детального плану розвитку територій у межах вулиць Іцхака Рабіна, Генерала Петрова і магістралі «Північ — Південь» набирає обертів.

Нагадаємо, проектом передбачено, що на місці 9000 гаражів зводитимуться житловий масив, швидкісна магістраль і навіть вертолітний майданчик. Люди свою власність під забудову давати не хочуть, що й продемонстрували під час громадських слухань з цього питання 1 лютого (див. «ЧН» за 7 лютого). Для врегулювання конф­лікту була створена узгоджувальна комісія, засідання якої відбулося 11 лютого в приміщенні Малиновської райадміністрації. У цей же час під стінами будівлі власники гаражів проводили пікет.

Більше тисячі незадоволених одеситів з плакатами «Не дамо знести наші автостоянки», «Не міняємо машину на вертоліт, а гараж — на ангар» тощо спочатку просто ділилися своїми бідами, деякі з них виступали з встановленої трибуни, однак згодом натовп вирішив діяти активно — і перекрив дорогу. Пропускали лише карети «швидкої». Не обійшлося без сутичок між водіями і пікетувальниками. Заспокоїлися власники гаражів тільки після того, як стало відомо, що комісія через блокування вулиці може перенести засідання на інший день.

У залі райадміністрації теж було неспокійно. Так, представники інвестора наголошували, що подібні реакції громадян відлякують великі інвестиції, які розвивали б місто. Автор проекту, архітектор Василь Мироненко запевняв, що забудовувати район, не чіпаючи гаражі, неможливо через санітарні норми. Представники власників гаражів, громадських організацій та об’єд­нань, зі свого боку, відстоювали інтереси пікетувальників, і після бурхливої дискусії їм це вдалося. На голосування було поставлене питання про включення гаражів у детальний план території: троє проголосували проти, троє утрималися, відтак рішення було прийнято 47 голосами із 53.

Цю невелику перемогу не можна назвати остаточною. Крапку в справі поставить міська рада. Тож пристрасті навколо гаражів вщухли менше ніж на два тижні. Мітингувальники пообіцяли, що обов’язково прийдуть під мерію у день при­йняття рішення. «Нас — тисячі, і ми будемо виходити на вулиці. Тут не платять за махання прапорцем, як на партійних мітингах, тут люди стоять за власні інтереси. Влада повинна зрозуміти, що підлабузництво перед виборами та ігнорування народу після них — більше не пройде», — поділився один з учасників акції.

До слова, ситуацію навколо автостоянок прокоментував і голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. «Я б хотів, щоб жителі Одеси, ті люди, які там мають гаражі, не хвилювалися. Позиція обласної державної адміністрації така, щоб максимально врахувати інтереси людей. Підкреслюю, якщо інвестор хоче облаштувати цей мікрорайон, то насамперед необхідно врахувати інтереси людей, у тому числі і власників автомобілів», — зазначив голова ОДА.

Людмила ІВАЩЕНКО.

Замість PS. Проект забудови, який вивів городян на акцію протесту, належить ТОВ «Діагарас ЛТД». За інформацією сайта «Думс­кая.net», юридична адреса цієї фірми — вул. Комітетська, 10а. За цією адресою розташоване і муніципальне управління капітального будівництва Одеської міськради. Як стверджують джерела «Думської», засновниками цього ТОВ є екс-начальник згаданого управ­ління Леонід Ковальов, близький соратник і друг Олексія Костусєва.

Л. І.

 

 

Переглядів: 740
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua