РубрикиБез рубрики

Одеський вектор права

Цими днями відбулася прес-конференція за участі представників громадських організацій, правозахисних фондів, проекту «Штаб підприємців ринків Одеської області», активістів правозахисного руху «За всю Одесу» та городян, які постраждали від правового беззаконня. Люди переконані: ситуація з охороною громадського правопорядку та захист конституційних прав і свобод у нашому місті з приходом нової влади очевидно погіршилася.

«Високий рівень корумпованості керівництва правоохоронної системи міського управління МВС в Одесі дозволяє міліціонерам зловживати своїм становищем за місцем служби, фальсифікувати кримінальні справи щодо громадян з твердою громадянською позицією, не прийнятною для влади. Одним з «яскравих» негативних прикладів може служити невиконання своїх службових обов’язків співробітниками відділу міліції ринку «Привоз», переслідування підприємців, які не хочуть виконувати злочинні вимоги адміністрації ринку», — вважають активісти.

Так, за словами керівника орга­нізації «Громадська ініціатива південного регіону» Андрія Сидоренка, 9 лютого охоронці ринку «Привоз» під керівництвом начальника охорони Андрія Сокура й охоронної фірми «Слов’янин» незаконно розкрили 4 контейнери. Причому відділення міліції «Привоз» ніяк не відреагувало на протиправні дії. «Все це відбувається тому, що місцеві міліціонери фактично «кришують» охорону ринку», — сказав громадський діяч. За таких умов підприємці не можуть почуватися в безпеці, тож змушені з власної кишені доплачувати за охорону.

Окреме звинувачення, яке висувають громадські активісти до головного міського правоохоронця — його особиста участь у подіях під Одеською міськрадою 21 грудня, коли, за їхніми словами, Володимир Босенко допомагав приватній охоронній фірмі поливати крижаною водою городян і не пропускати їх у мерію.

Юрист і правозахисник, екс-керівник відділу кадрової роботи апарату Одеської облдержадміністрації Неоніла Ткаченко, в свою чергу, назвала такий стан речей узурпацією влади силовиками і представниками органів місцевого самоврядування. Вона підкреслила, що потрапити в прокуратуру, міську раду чи ОДА стає дедалі важче, адже режимність поширилася на низку об’єктів, на яких подібне неприпустиме відповідно до Конституції. «Чому міліція спілкується з нами через ґрати, чому вхід у міськраду охороняє приватна охорона, яка говорить, що у неї свої закони? Що буде, якщо їм віддадуть наказ за­стосувати вогнепальну зброю?» — запитувала правозахисниця.

Уже наступного дня після прес-конференції активісти прямо під міським управлінням МВС провели акцію «Одеський вектор права. Разом ми переможемо корупцію і міліцейське беззаконня», де звучала вимога, щоб начальник міського управління ГУ МВС України в Одеській області Володимир Босенко подав у відставку. Люди на імпровізованій сцені заявляли про порушення міліцією їхніх прав, висували свої вимоги, зокрема щодо кадрової люстрації у правоохоронних органах міста, а також збирали підписи про проведення прокурорської перевірки дій чи бездіяльності Володимира Босенка. Після тривалого стукання в двері управління і скандування прізвища «Босенко» до пікетувальників все ж вийшов представник міліції, після чого кількох членів ініціативної групи впустили в будівлю для передачі звернення.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Переглядів: 734
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua