РубрикиБез рубрики

Флагманські амбіції «Південного»

«Південний» повинен стати лідером морської галузі України. Таке завдання ставить перед собою керівництво порту, і влада, судячи з усього, підтримує це прагнення. Такий висновок можна зробити за результатами відвідин 12 лютого віце-прем’єр-міністром Олександром Вілкулом підприємства.

На нараді, присвяченій питанням перспективного розвитку «Південного», була підтверджена програма модернізації, розрахована до 2015 року, основним пунктом якої стане поглиблення морського підхідного каналу. «У результаті «Південний» стане найбільшим серед глибоководних портів північно-західної частини Чорного моря. Це створить нові можливості для розвитку всієї транспортної галузі України», — заявив віце-прем’єр-міністр. Перший етап «днопоглиблювальної» програми передбачає будівництво першого й другого колін та нової частини третього коліна морського підхідного каналу. Загальна його довжина складе 10,3 кілометра, а глибина сягатиме 19—21 метра. Завдяки цьому гавань зможе приймати судна дедвейтом понад 200 тисяч тонн.

«Керівництво держави ставить перед галуззю стратегічні завдання — підвищити конкурентоздат­ність українських портів, розвивати інфраструктуру на базі кращого світового досвіду. Це дозволить Україні вийти на рівень передових морських держав», — сказав Олександр Вілкул. А ще відзначив, що результатом модернізації українських портів є не тільки ріст транспортного потенціалу країни, а й створення нових робочих місць, виплата зарплати для тисяч робітників галузі, наповнення місцевих бюджетів. «Відомі компанії світового рівня мають бути залучені до модернізації інфраструктури портів і розширення їх можливостей», — зазначив віце-прем’єр.

Олександр Вилкул взяв також участь у церемонії урочистого підняття Державного прапора України на двох нових сучасних буксирах «Володимир Іванов» та «Борей» у порту «Південний». Ці судна можуть супроводжувати великотоннажний флот, у тому числі в складних погодних умовах (утворення крижаного покрову), а також долучатися до рятувальних операцій і гасіння пожеж.

Новий буксир «Володимир Іванов», що носить ім’я начальника порту в 1984—2005 роках, став найпотужнішим (5450 кінських сил) буксиром портового флоту «Південного». Він може буксирувати судна вантажопідйомністю понад 200 тисяч тонн. Буксир збудований за кращими європейськими зразками компанією «Damen Shipyards», оснащений сучасним устаткуванням, що відповідає світовим стандартам. Має 4-й арктичний льодовий клас, може самостійно працювати в несприятливих погодних умовах.

Буксир «Борей», потужністю 1200 кінських сил, також обладнаний сучасними радіонавігаційними приладами. Судно має високу маневреність (розворот на місці на 360 градусів), що дуже важливо в умовах акваторії порту. Також «Борей», у разі потреби, зможе брати участь у рятувальних операціях та роботах з ліквідації різних забруднень в акваторії порту.

Усього торік через причали морського торговельного порту «Південний» пройшло майже 23 мільйона тонн вантажів, що на 0,4% більше, ніж у 2011-у. Відрахування в держбюджет за підсумками 2012-го склали майже 400 мільйонів гривень.

До речі, користуючись нагодою, заступник голови Одеської обладміністрації Петро Хлицов запропонував віце-прем’єр-міністрові Олександру Вілкулу розглянути можливість перенесення Державної морської адміністрації зі столиці до нашого міста. Мотив очевидний: на теренах Одещини діє вісім портів, через які проходить понад 70% усіх морських перевезень України. Окрім того, у нас потужний кадровий потенціал фахівців морської галузі. Столичний посадовець не заперечив, але сказав, що це питання потребує ретельного вивчення.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
м. Южне.

 

Переглядів: 624
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua