РубрикиБез рубрики

Зґвалтовані... любов’ю

Коли у період розквіту соціалізму ми чули слова «інфляція», «девальвація», були переконані: все те — болячки далекого «загниваючого» капіталізму. Хто б міг подумати, що доживемо до таких часів, коли впродовж лічених днів, навіть годин, нібито нормальні гроші перетворяться на порожні, нічого не варті папірці? Повзучу інфляцію маємо й сьогодні. Таким чином «капіталістична» болячка стала нашою, навіть звичною. Та сьогодні я не про неї.

Страшно, коли знецінюються гроші. Але набагато страшніше, коли втрачають своє первісне значення святі слова, мовлені брехливими вустами. Такою розмінною монетою у нинішньому житті стала любов. Не до матері, коханої дівчини чи дитини, а до цілої Одеси. Всі ми просто зґвалтовані цією любов’ю, про яку з малих і великих щитів по всіх вулицях заявляє нам «коханий» міський голова Олексій Костусєв.

Здавна відомо: любити все людство значно легше, ніж конкретного ближнього. Що зробив для ближнього пан Костусєв? Анічогісінько! Відколи всівся на «трон», жодну вулицю навіть не почали реконструювати. Зате по готовій вже лялечці-вулиці Щорса Олексій Олексійо­вич проїхався за кермом увішаного різнокольоровими кульками тролейбуса, похизувався перед телекамерами.

Тривалий час на стіні досі не відремонтованого після пожежі Музею морського флоту красувалися величезні у зріст людини слова про те, що наш рідний мер знизив комунальні платежі. Якийсь період ті знижки ніби діяли. Зате тепер у розрахункових книжках цифри тільки зростають. На питання про пільги в жеках стомлено відповідають: запитуйте у хазяїв міста…

Справжнім святом для одеситів стало відкриття при попередньому голові відреставрованого Приморського бульвару. Саме тоді там з’явився підземний археологічний склеп, безкоштовний фуніклер, не кажучи вже про чудові доріжки, газони, вражаючу нічну ілюмінацію. То невже Бог відібрав у одеситів пам’ять, що Костусєв до свого активу нині зараховує і ремонт Приморського бульвару?

Серед решти досягнень — оновлений парк Космонавтів, Олександрівська колона у парку Шевченка та ще кілька невеличких об’єктів, що аж ніяк не роблять погоди у складній інфраструктурі міста. Як і отой ківаловський шматочок набережної на Золотому березі. А довкола і на підступах до того шматочка такий безлад, що пляжитися не захочеться, доки дістанешся прибою.

Які керманичі, такі й досягнення. Видно їх хіба що на сотнях білбордів. «С любовью к Одессе. Алексей Костусев» чергуються з повідомленнями «губернатора» Едуарда Матвійчука про те, що у межах «народного бюджету» відремонтовано, здається, 130 міжквартальних проїздів. Хто їх там лічив, ті проїзди? А дорогу від села до села голова облдержадміністрації як очільник саме області, а не обласного центру, не хоче бодай одну відремонтувати?

Дня не минає, щоб по телебаченню не повідомлялося про завалені будинки чи не показували страшних вибоїн на дорогах (особливо за Пересипським мостом). Однієї заметілі вистачило, щоб містом не можна було проїхати. Зате погляньте на Преображенську: там негода й клаптика ніде не пошкодила. Бо з самого початку все було зроблено на совість, до діла. Нині така практика навіть не згадується. Якщо десь і полатають дірки, то на тиждень — не більше.

Чого нині не бракує, то це самопіару перших осіб міста й області. Двадцяти кроків не можна ступити центральними вулицями, аби очі не мозолила костусєвська «любов» чи «губернаторський» «народний бюджет». Те ж саме на телеекрані. З облдержадміністрації нам розказують про чиновницькі досягнення зігнані на балкон журналісти (тому всіх, окрім президії, бачимо у потилиці), з мерії — цілі репортажі про те, як Олексій Олексійович ощасливлює сірих та убогих. Дивіться, гордіться, милуйтеся своєю владою.

Не пригадую колишніх господарів міста та області, які б так настирливо вихваляли себе на кожному кроці. Як не пригадую й такого, щоб раптом з ефіру зникли перший національний радіоканал, канали «Культура», «Промінь». Виявляється, на те, що завжди здавалося непорушним і природним, як повітря, у нинішніх чинуш нема коштів. То де ж вони беруться на «любов» з білбордів?

Віра СЕМЕНЧЕНКО.

 

Переглядів: 628
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua