Хто забуває історію свого народу, того найлегше зробити рабом

Одеські чиновники від освіти заборонили навіть згадувати День пам’яті Героїв Крут

Нещодавно Україна, всі свідомі її громадяни вшанували пам’ятну дату — 95-річчя з Дня подвигу Героїв Крут. Навіть президент щось таке значне сказав про подвиг крутян, а прем’єр-міністр від імені керівництва країни поклав вінок до пам’ятного знака на місці перепоховання юних героїв на Аскольдовій могилі в Києві. І, як завше, різко негативно у вседержавному контексті відзначилася Одеса.

Українці-активісти (переважно члени ВО «Свобода») в одній із загальноосвітніх шкіл нашого міста провели патріотичний урок на тему «Бій під Крутами як безсмертний приклад свідомої самопожертви в ім’я незалежності Української держави». Ця бесіда надзвичайно за­цікавила школярів. Бачили б ви, шановні читачі, їхні палаючі очі, як мова зайшла про найтрагічніший момент бою, коли сотня студентського помічного куреня Січових стрільців майже без набоїв пішла на прорив у свою першу й останню багнетну атаку проти вдесятеро переважаючого війська більшовиків, коли російські «революціонери» добивали поранених та розстрілювали полонених українських юнаків.

Проте цей захід патріотів набув у владних структурах Одеси зовсім неочікуваного результату — нечуваного переполоху (про це — дещо нижче. — Прим. Ред.). Після цього уроку налякані педагоги передавали один одному дику новину: рай­вно заборонили 29 січня чи й пізніше навіть кілька слів казати учням про День пам’яті Героїв Крут, поготів — проводити якісь заходи.

Коли навіть на державному рівні віддають належне пам’яті незабутніх крутян, наймолодшому з яких було 15 років, а найстаршому — 22, не можуть не викликати обурення дії місцевих чиновників від освіти в Одесі. У низці загальноосвітніх шкіл, з якими була попередня домовленість, відмовили у проведенні бесід з учнями про подвиг Героїв Крут, заборонивши навіть записувати подібну тему для проведення виховної години. Скажіть, будь ласка, люди добрі, а на яких же прикладах тоді виховувати українських патріотів?

З іншого боку, не дивно: нема чого доброго для України та українського народу чекати від одеської влади, яка невпинно віддає почесті російським царям (навіть квітник біля олександрівської колони у парку ім. Т.Г. Шевченка зроблено у формі царських вензелів!).

Питання: від кого пішло таке недолуге розпорядження і хто має відповідати за такі україноненависницькі дії? Чи це не є підлабузницьким мавпуванням політики Табачника-україножера, спрямованої на викорінення всього українського з освіти?

До речі, у деяких школах Одеси все ж таки вшанували пам’ять Героїв Крут. Слід брати за взірець громадянської мужності дії таких учителів та їхніх помічників, які не бояться тимчасових владців, а чесно виконують свій духовний обов’язок. Бо хто забуває історію свого народу, того найлегше зробити рабом. Дякуємо вам, сміливці-осві­тяни.

Ірина ЯРОШЕНКО,
Василь ДЯЧЕНКО.
м. Одеса.

 

Переглядів: 819
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua