РубрикиКультура

Ті, хто знає таємницю глини

Учора, 13 лютого, в Одеському обласному центрі української культури відкрилася виставка студії «Батьки та діти» (керівник — Олександр Гаркавченко). Експозиція дає змогу пізнати творчість студійців, які закохані у глину, кераміку та декоративний станковий розпис у традиційному українському стилі.

Студія кераміки і декоративного розпису «Батьки та діти» працює в Одесі, а також у Крижанівці, Фонтанці, Вапнярці з 1988 року. Великий досвід мають студійці у проведенні майстер-класів ліплення з глини та розписів виробів з цього матеріалу, дарованого природою й освоєного людиною у сизу давнину. Окрім того вони опановують розписи декоративно-станкових композицій у традиційному північнопричорноморському стилі з глибокими мотивами у символіці та народними образами.

Керівник студії — Олександр Іванович Гаркавченко — закінчив художньо-графічний факультет педуніверситету ім. К. Д. Ушинського у 1976 році, захищався з живопису. Та так сталося, що поїхав навчатися гончарству та ліпленню з глини до народних майстрів в Опішню. Народні художники України Іван Гончар, Трохим Дем’яненко, Олександр Білик-Пошивайло справили незабутнє враження своєю майстерністю і творчістю у виробах з опішнянської глини. Пізніше доля звела Олександра Івановича із заслуженим майстром народної творчості Ростиславом Михайловичем Палецьким та його братом Юрієм Михайловичем, у яких він протягом року навчався декоративно-станковому розпису, характерному для Північного Причорномор’я. Займаючись педагогічною діяльністю, передавав набуті навички своїм учням у художніх класах різних творчих шкіл. У його студіях визріли народні майстри дрібної керамічної пластики О. В. Запаріна, Е. О. Островерхова, О. В. Острова.

Студія «Батьки та діти» практикує ліплення з глини, розпис, обпалювання, вивчення традицій і символів у дусі національної культури. Студійці також проводять етнографічні пошуки, збирають старовинні глиняні вироби та інші знаряддя, беруть участь в археологічних експедиціях, організовують літні табори мандрівного характеру, співпрацюють з музеями України. Двері, відчинені на нинішню виставку, запрошують одеситів зазирнути у таїну народної творчості, яка розвивалася разом з розвитком людської цивілізації.

Виставка «Батьки та діти» триватиме до 28 лютого у залі ООЦУК за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20. Відвідати її можна у будні з 10.00 до 17.00.

Упродовж цього часу керівник студії та його вихованці проводитимуть майстер-класи для дітей і юнацтва, всіх охочих доторкнутися до прадавнього мистецтва. Майстер-класи проводитимуться щодня, крім суботи та неділі, з 12.00 до 17.00.

Відділ декоративно-прикладного мистецтва Одеського обласного центру

Української культури.

 

Переглядів: 813
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua