РубрикиБез рубрики

Урок, що зчинив переполох

Ще 25 січня, тобто за кілька днів до пам’ятної дати — 95-річчя бою під Крутами, що зупинив на кілька днів більшовицьку навалу на Київ й уможливив підписання Берестейського миру (9 лютого 1918 року), за яким Німеччина, Австрія, Туреччина і Болгарія визнали Україну самостійною державою, Одеська обласна організація ВО «Свобода» поширила кілька світлин (одну з них бачите) і такий прес-реліз:

«...В одній з одеських шкіл молодіжна націоналістична громадська організація «Сокіл» провела для учнів старших класів урок, присвячений Героям Крут. Школярам розповіли про героїчний подвиг українських хлопців у 1918 році та показали документальний фільм «Герої Крут» із циклу «Особливий погляд».

Активіст «Соколу» Костянтин Василець наголосив, що бій під станцією Крути назавжди залишиться в пам’яті нинішнього і наступних поколінь українців як приклад високого героїзму і жертовності у боротьбі за незалежність нашої держави. «95 років тому юні борці за Українську державу знали, на що йшли і що їх чекає. Але вони вірили в Українську державу, вірили в перемогу, вірили у вищість ідеального і святого. Ті 300 юнаків — зразок відданості і жертовності в ім’я Української держави. Вони сьогодні повинні надихати нас на нові звершення, додавати віри і сили в боротьбі за Велику Україну. Україну, за яку боролися, вмирали і про яку мріяли українці в різні часи», — зазначив Костянтин Василець.

Шкільній бібліотеці молоді націоналісти подарували книжки про Романа Шухевича. Найближчими тижнями хлопці планують відвідати ще кілька шкіл».

Ця новина, судячи з усього, по­діяла на декого в Одесі гірше, ніж червоне полотнище тореадора діє на бугая. І можна тільки здогадуватися, що робилося у владних кабінетах «толерантного багатонаціонального міста», якщо за лічені дні — уже 28 січня (тобто ще напередодні Дня Героїв Крут, коли місцеві українофоби і перелякані чинуші-лизоблюди не знали, що назавтра перед могилою крутянців схилить голову навіть Микола Янович, уро­дженець Калуги, покладаючи квіти від імені керівництва держави) — на офіційному сайті міста Одеси з’явилася таке спростування-розвінчування:

«25 січня в блогах на одному з інтернет-ресурсів була поширена інформація з фото і відео про те, що в одній із шкіл Одеси молодіжна націоналістична організація провела урок, присвячений героям Крут. Інформація про нібито проведений урок на базі СШ №27 націоналістичною організацією з роздачею матеріалів про Романа Шухевича не відповідає дійсності.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про освіту», навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських або релігійних організацій. «Ми оперативно перевірили повідомлення, оскільки проведення такого роду агітаційних уроків громадсько-політичними формуваннями в школах заборонене законом. З директора школи були взяті письмові пояснення. Як ми і підозрювали: ніяких уроків з ніякими громадськими організаціями в цій школі не проводилося. Ми маємо справу з провокацією», — підкреслила заступник начальника міського управління освіти Вікторія Іщенко.

За словами директора школи №27 Валентини Балашової, 25 січня до неї звернувся колишній випускник школи — активіст молодіжної націоналістичної організації — з проханням провести лекцію, але йому було відмовлено. «Ми йому відмовили, й у школі ніхто нічого не проводив, тому були здивовані, коли в коментарях до інформації про лекцію, що відбулася, фігурувала наша школа. Більше того, на сайті, де була розміщена інформація, є фото кабінету нібито нашої школи. Так-ось, такого кабінету в СШ №27 нема», — підкреслила директор СШ №27.

У зв’язку з провокаційними повідомленнями, що почастішали, стосовно міської сфери освіти, управ­ління освіти і науки Одеської міської ради звертається до батьків одеських школярів з проханням спільними зусиллями контролювати питання освіти і виховання дітей у навчальних закладах Одеси».

Ну що тут скажеш?! Історія, як відомо, не знає умовного способу. І ті, хто вголос відхрещувався від вшанування пам’яті юних героїв, і ті, хто перелякано пошепки вибачався: «не можу ризикувати посадою», «нам заборонили», «ми — люди підневільні», і ті, котрі, всупереч волі тимчасовців, таки проявили позицію, вшанувавши 95-річчя значущого чину в боротьбі за незалежність України, зробили свій вибір і з ним уже увійшли в новітню історію держави. І першим, і другим, як уже зазначали «Чорноморські новини» у номері за 26 січня, історія дасть належну оцінку.

Ольга СІРА.

 

Переглядів: 695
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua