РубрикиБез рубрики

Макар Посмітний — внук Макара Посмітного

Макар Іванович Посмітний живе у селі, заснованому його дідом. З-поміж багатьох пам’ятних документів, котрі він береже в своєму архіві, є фото піввікової давнини, на якому знаменитий дід сидить серед численних дітей та онуків і тримає на колінах не кого іншого, а саме його — внука Макара. А тепер, коли внук і сам досяг поважного віку, з’явилася в його альбомі й інша світлина, де він біля пам’ятника двічі Герою Соціалістичної Праці Макару Посмітному, що стоїть у центрі рідного Розквіту.

Чи не правда, вони зовні досить схожі? Чимало й у характері та звичках Макарові Івановичу перейшло від діда. Ось лишень на славу його не зазіхає. Вважає, що такі великі люди народжуються раз на століття. Ну а їхнім нащадкам треба просто гідно жити, як живуть усі люди.

—Живу від землі, — розповідає Макар Іванович. — У дворі маю 7 видів троянд, 11 сортів винограду. А ще обробляю сад, город, маю різні прибудови з живністю. Дід, до речі, розпочинав свою трудову діяльність пастухом у місцевого пана Гузя. Це вже потім він став знаним хліборобом. Ну а я, закінчивши технікум та відслуживши в армії, вступив до «Тимірязівки» (сільгосп­академія в Москві — О.В.). При захисті диплома (хитро, як дід, посміхається — О.В.) вразив комісію власною методикою пророщування насіння баштанних культур. Кавуни у мене сходили вдвічі швидше, ніж в інших студентів-практикантів. Я обробляв насіння розчином власного приготування, аби звільнити його від захисної плівки, що сприяло ранньо­му проростанню. А потім навколішки обповзав усе поле, щоб допомогти швидше пробитися до сонця кожному росточку. Викладачі це теж помітили. Отримав запрошення до аспірантури, але відмовився — скучив за рідною землею. Тож повернувся в село. Працював спочатку в плодово-ягідній, а потім у насінницькій галузі. Після розпаювання колгоспу став обробляти невеличкі земельні паї своїх батьків та батьків дружини. Відкрив торговельну точку з канцтоварами, став торгувати й продовольчими товарами. Дід у торгівлі, до речі, добре розумівся. Розмах, звичайно, більший мав: колгоспні фрукти та овочі продавав аж на Далекому Сході! Зерно зі свого поля використовую на годівлю птиці, свиней, овець.

А ще від діда передалася Мареку (так з дитинства його прозвали однолітки) велика пристрасть до… футболу. Макар Онисимович прагнув бути лідером в усьо­му. Його команда не мала рівних у районі, успішно грала і в обласних змаганнях. Внук зараз тренує сільську команду, у свій 51 рік ще виходить на поле як гравець і забиває показові голи у чемпіонаті району.

Внукові славетного діда випало жити в іншу епоху. Але любить і цінує він життя так, як робив це його дід.

Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.
Березівський район.

 

Переглядів: 893
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua